Dziś mamy 20 lipca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
09 lipca 2018

"Łokietek" zmodernizowany. Statek doczekał się gruntownego remontu

fot. Grzegorz Nadolny

fot. Grzegorz Nadolny

Jeden ze statków-symboli nakielskiej żeglugi „Władysław Łokietek” zyskał nowe # oblicze. W ramach przeglądu wykonano modernizację poszycia kadłuba statku w części rufowej (siłownia statkowa, skrajnik rufowy) w związku z czym „Łokietek” na całej swej długości dorobił się nowego korpusu.

Na tym jednak renowacja statku się nie zakończyła - zmodernizowano również wejście na górny pokład zgodnie z nowymi przepisami Unii Europejskiej oraz zmieniono znaki zanurzeniowe statku dostosowując je do nowych wytycznych.

Ponadto przeniesiono usytuowanie kotwicy rufowej i zmieniono jej rodzaj z kotwicy czterołapowej na patentową oraz zlikwidowano łoże pod łódź towarzyszącą wraz z żurawikiem łodziowym. Przeprowadzone zostały też prace konserwacyjne siłowni „Łokietka”. Wykonano instalację chłodzenia silników głównych w części kadłubowej jednostki pływającej.

Co więcej, na podwodnej części kadłuba przeprowadzono piaskowanie i konserwację - pokład górny wraz z nadbudówką został wymalowany w czasie zajęć programowych praktyki zawodowej drugiej klasy Technikum Żeglugi Śródlądowej. Z dobrodziejstw odnowionego statku skorzystają również wychowankowie klasy pierwszej nakielskiej „Żeglugi”, bowiem nowy system zostanie włączony w obieg w czasie ich praktyki zawodowej we wrześniu tego roku.

materiał: Grzegorz Nadolny

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 41 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)