Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

16 maja 2020

Liga Kujawsko – Pomorska dobiegła końca. Rozegrano ostatnią rundę

Pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego i I LO im. Stanisława #Wyspiańskiego w Szubinie odbyła się ostatnia IX runda Ligi Kujawsko - Pomorskiej (Drużynowe Mistrzostwa I LO Szubin) rozgrywanej na portalu Lichess.

Regulamin zakładał walkę w dwóch grupach: Ekstralidze i I Lidze. Grano w czwartki w godzinach 18.00-20.00 z czasem 3 minuty + 2 sekundy na uczestnika. Turniej trwał od 25 marca do 14 maja 2020 roku. Relację live na Twitch.tv prowadzili: Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), Aleksandra Dąbrowska (BKS Chemik Bydgoszcz) i Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza).

W IX rundzie drużyna I LO w Szubinie zajęła III miejsce z dorobkiem 100 punktów: Piotr Szybowicz - 32 punkty, Dariusz Wargulec - 29 punktów, Alan Jagodziński - 23 punkty, Olaf Jagodziński - 16 punktów. I miejsce wywalczyli szachiści PKS Wiatrak Bydgoszcz - 109 punktów, a na II miejscu uplasowali się zawodnicy Royal Chess Bydgoszcz - 100 punktów. Różnice pomiędzy zdobyczami punktowymi świadczą, iż walka o podium była zacięta. Łącznie szubinianie na podium stawali 4 razy: 30 marca - I miejsce w grupie eliminacyjnej, 9 kwietnia - I miejsce w I lidze, 30 kwietnia - II miejsce w I lidze i 14 maja - III miejsce w Ekstralidze.

W dziewięciu turniejach wystąpili następujący zawodnicy powiatu nakielskiego: 10 szachistów drużyny I LO Szubin - Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński, Konrad Hilscher, Hubert Zdralek, Mariusz Beczyński, Dariusz Wargulec, Adam Jagodziński, Adam Maciejewski, Jerzy Białas i Piotr Szybowicz, a także gracze z Nakła i Mroczy - Jarosław Wiśniewski, Hubert Gabryszewski, Jan Rosiński, Tomasz Radziejewski, Krzysztof Michalak i Krystian Janik.

Ekstraliga

Miejsce

Klub

Punkty

1

PKS Wiatrak Bydgoszcz

109

2

Royal Chess Bydgoszcz

104

3

I LO Szubin I

100

4

Chess Team Jasiu

88

5

Emdekowcy Bydgoszcz

26

6

UKS OPP Dom Harcerza Toruń

24

7

KSz Gambit Świecie

24


Materiał: PS

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Konstrukcje stalowe
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pieczarki
6,99PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Jagr masło
5,33PLN
Ziemniaki
0,99PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)