"Liczy się jakość”. Okolicznościowa konferencja i wręczenie odznaczeń

fot. IJHARS
W ramach jubileuszowych obchodów 20-lecia działalności #IJHARS w dniu 21 września br. w pięknej auli Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się okolicznościowa konferencja pt. „Liczy się jakość”.
W konferencji wzięli udział: Przemysław Rzodkiewicz, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Agnieszka Sudoł, Zastępca Głównego Inspektora #JHARS, Ewa Krzyżewska-Kuran, Dyrektor Generalna GIJHARS a także Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor JHARS w Bydgoszczy, Waldemar Sieńko (Organizator konferencji), Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor JHARS w Olsztynie, Ryszard Piórkowski i Pomorski Wojewódzki Inspektor JHARS w Gdańsku z/s w Gdyni, Stanisława Aldona Łoś.
W spotkaniu brali udział również przedstawiciele współpracujących służb państwowych, m. in. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej oraz współpracujących podmiotów, np. Politechniki Bydgoskiej.
Konferencję poprowadziła Berenika Weltrowska-Medzińska, Zastępca Wojewódzkiego Kujawsko-Pomorskiego Inspektora JHARS.
W czasie uroczystości przemówienie wygłosił Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Radosław Kempinski, który podziękował obecnym pracownikom IJHARS za trud włożony w służbę oraz wkład w zapewnianiu wysokiej jakości polskiej żywności w kraju i za granicą.
Głos zabrał także Główny Inspektor JHARS, Przemysław Rzodkiewicz. W swoim wystąpieniu podkreślił, że obchody jubileuszowe to okazja zarówno do refleksji i podsumowań dotychczasowej działalności Inspekcji, ale także możliwość formułowania planów na przyszłość.
Razem z Pawłem Szrotem, Szefem Gabinetu Prezydenta Andrzeja Dudy i Wicewojewodą Radosławem Kempińskim wręczył zasłużonym pracownikom IJHARS z województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego odznaczenia państwowe, przyznane przez Prezydenta RP oraz odznaczenia resortowe - przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyróżnione osoby otrzymały je za wzorową, długoletnią służbę i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
W imieniu osób nagrodzonych głos zabrała Stanisława Aldona Łoś, Pomorski Wojewódzki Inspektor JHARS.
W dalszej części uroczystości głos zabrał Waldemar Sieńko, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor JHARS, który przybliżył uczestnikom konferencji krótki rys historyczny IJHARS.
Następnie dr Józef Sadkiewicz z Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego wygłosił wykład okolicznościowy zatytułowany: „Liczy się Jakość. Innowacje procesów technologii zbożowo-piekarsko-kulinarnej.”
Piękny występ muzycznego trio ArtON prezentujący utwory Antonio Vivaldiego i Wolfganga Amadeusa Mozarta zakończył konferencję.
Źródło: IJHARS
Czytaj również
- Czas radosnego oczekiwania. Dziś rozpoczął się okres Adwentu
- Ruszyła akcja "Piernik do Wiatraka". Słodkości trafią do mieszkańców
- Pożary w budynkach mieszkalnych. Odnotowano wzrost interwencji
- Nowe zarządzenia. Obowiązujące stopnie alarmowe na terenie kraju
- Odznaczono zasłużonych dla kujawsko-pomorskiej OSP. Jubileusz 25-lecia
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).
(czytaj więcej)Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Bolszewik , w dniu 23-09-2023 15:02:11 napisał:
odpowiedz
byle do wyborów, w dniu 23-09-2023 17:28:53 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!