Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 września 2023

"Liczy się jakość”. Okolicznościowa konferencja i wręczenie odznaczeń

fot. IJHARS

fot. IJHARS

W ramach jubileuszowych obchodów 20-lecia działalności #IJHARS w dniu 21 września br. w pięknej auli Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się okolicznościowa konferencja pt. „Liczy się jakość”.

W konferencji wzięli udział: Przemysław Rzodkiewicz, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Agnieszka Sudoł, Zastępca Głównego Inspektora #JHARS, Ewa Krzyżewska-Kuran, Dyrektor Generalna GIJHARS a także Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor JHARS w Bydgoszczy, Waldemar Sieńko (Organizator konferencji), Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor JHARS w Olsztynie, Ryszard Piórkowski i Pomorski Wojewódzki Inspektor JHARS w Gdańsku z/s w Gdyni, Stanisława Aldona Łoś.

W spotkaniu brali udział również przedstawiciele współpracujących służb państwowych, m. in. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej oraz współpracujących podmiotów, np. Politechniki Bydgoskiej.

Konferencję poprowadziła Berenika Weltrowska-Medzińska, Zastępca Wojewódzkiego Kujawsko-Pomorskiego Inspektora JHARS.

W czasie uroczystości przemówienie wygłosił Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Radosław Kempinski, który podziękował obecnym pracownikom IJHARS za trud włożony w służbę oraz wkład w zapewnianiu wysokiej jakości polskiej żywności w kraju i za granicą.

Głos zabrał także Główny Inspektor JHARS, Przemysław Rzodkiewicz. W swoim wystąpieniu podkreślił, że obchody jubileuszowe to okazja zarówno do refleksji i podsumowań dotychczasowej działalności Inspekcji, ale także możliwość formułowania planów na przyszłość.

Razem z Pawłem Szrotem, Szefem Gabinetu Prezydenta Andrzeja Dudy i Wicewojewodą Radosławem Kempińskim wręczył zasłużonym pracownikom IJHARS z województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego odznaczenia państwowe, przyznane przez Prezydenta RP oraz odznaczenia resortowe - przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyróżnione osoby otrzymały je za wzorową, długoletnią służbę i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

W imieniu osób nagrodzonych głos zabrała Stanisława Aldona Łoś, Pomorski Wojewódzki Inspektor JHARS.

W dalszej części uroczystości głos zabrał Waldemar Sieńko, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor JHARS, który przybliżył uczestnikom konferencji krótki rys historyczny IJHARS.

Następnie dr Józef Sadkiewicz z Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego wygłosił wykład okolicznościowy zatytułowany: „Liczy się Jakość. Innowacje procesów technologii zbożowo-piekarsko-kulinarnej.”

Piękny występ muzycznego trio ArtON prezentujący utwory Antonio Vivaldiego i Wolfganga Amadeusa Mozarta zakończył konferencję.

Źródło: IJHARS

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (7)

  Bolszewik , w dniu 23-09-2023 15:02:11 napisał:

  A był Jarosław kryptogej żydowskiego pochodzenia z Odessy?

  odpowiedz

  • 3 (5)

  byle do wyborów, w dniu 23-09-2023 17:28:53 napisał:

  Wszystko jest tak dobrze że po wręczamy sobie nagrody dla urzędasów. Miliony ton zboża technicznego już się rozeszło w chlebach i innych produktach. To nic że kogoś zeżre rak.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)