Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2020

Licznik cofnięty o ponad 350 tys. km. Pamiętaj, że to przestępstwo!

fot. KPP Radziejów

fot. KPP Radziejów

Od 1 stycznia br. podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzają stan licznika pojazdu. #Na terenie powiatu radziejowskiego ujawniono już 5 aut z podejrzeniem cofniętego drogomierza. Rekordzista miał różnicę ponad 350 tys. kilometrów.

Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu CEPiK.

Znowelizowane przepisy Kodeksu karnego (art.306a) stanowią, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odpowiedzialność ponosi zarówno osoba, która cofa licznik, jak i właściciel pojazdu, który zleca wykonanie takiej usługi.

Od początku roku radziejowscy policjanci ujawnili pięć przypadków, w których prawdopodobnie cofnięto drogomierze. Rekordzista w dostawczym fiacie miał wskazanie, różniące się o ponad 350 tysięcy kilometrów w porównaniu z zapisem w systemach informatycznych.

Wszystkie ujawnione nieprawidłowości będą wyjaśniane przez radziejowskich policjantów.

Materiał: asp. szt. Marcin Krasucki - oficer prasowy KPP Radziejów

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  Qwert, w dniu 16-01-2020 16:49:06 napisał:

  Akurat w Ducato po przekroczeniu 400000km licznik się zeruje i liczy kilometry od 0, ot cała zagadka licznika "cofniętego" o 350 tyś.km.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Zbychu Drwal, w dniu 17-01-2020 16:57:02 napisał:

  Po 400k się zeruje i to nie tylko w Ducato jest jeszcze kilka innych modeli fiata co tak ma...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nadanie modnej linii
Czytniki kodów kreskowych
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Usługi transportowe
Naczepa platforma
Budowa magazynów
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)