Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2017

Lekkoatletyka dla każdego. W programie uczestniczą uczniowie z powiatu

Fot. Jacek Smarz

Fot. Jacek Smarz

Prawie 700 uczniów podstawówek uczestniczy w tegorocznej edycji rządowo-#samorządowego programu „Lekkoatletyka dla każdego!”. To dyscyplina, która świetnie nadaje się jako sport pierwszego kontaktu dla dzieci i młodzieży.

- Lekkoatletyka to sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. W ramach innych programów upowszechniania sportu dzieci i młodzież z regionu trenują też koszykówkę i kolarstwo oraz uczą się pływać ¬– mówi marszałek Piotr Całbecki.

Program „Lekkoatletyka dla każdego!” dotyczy organizacji zajęć lekkoatletycznych dla uczniów wszystkich klas szkół podstawowych. W naszym regionie odbywa się po raz trzeci. Cel to upowszechnienie aktywności fizycznej oraz promocja lekkiej atletyki jako sportu zapewniającego wszechstronny rozwój. To także sposób na identyfikację i wspieranie młodych talentów. Ambasadorami projektu są mistrzowie tej dyscypliny Piotr Małachowski, Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, którzy prowadzą między innymi lekcje pokazowe.

Operatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Tegoroczny budżet programu to prawie 700 tysięcy złotych, z czego 200 tysięcy złotych to środki samorządu województwa, a 467 tysięcy złotych stanowi wkład Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program realizowany jest na terenie ośrodków sportowych w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Nakle nad Notecią, Cypriance (gmina Fabianki, powiat włocławski), Chełmnie, Białych Błotach (powiat włocławski), Kruszwicy (powiat inowrocławski), Szubinie (powiat nakielski), Koronowie (powiat bydgoski), Śliwicach (powiat tucholski), Rypinie, Działyniu (gmina Zbójno, powiat golubsko-dobrzyński), Świeciu i Barcinie (powiat żniński).

W programie uczestniczy prawie 700 uczniów. Zajęcia rozpoczęły się w styczniu i zakończą w grudniu. Treningi - prowadzone przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje - trwają od 60 do 90 minut, odbywają się 3 razy w tygodniu. W sumie zajęcia prowadzone są w 45 grupach (po minimum 15 osób). Końcowym elementem zajęć będzie diagnoza poziomu sprawności fizycznej oraz ocena postępu zdolności motorycznych uczestników. Wyróżniający się uczniowie będą kwalifikowani do uprawiania sportu w klubach pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej.

Poza częścią szkoleniową w ramach projektu odbywają się również wydarzenia promujące lekką atletykę. Środki trafiły też między innymi na zakup mobilnych urządzeń lekkoatletycznych (skocznie, rzutnie, bieżnie), z których korzystają uczestniczy imprez sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    sympatyk, w dniu 23-11-2017 11:36:12 napisał:

    Kiedyś za komuny realizowaliśmy wspaniałe zabawy dla dzieci pod nazwą "Konkurs 5 milionów". Na terenie Nakła pod kierownictwem nakielskiego olimpijczyka,pana Klemensa Biniakowskiego, przewodniczącego MKKF takie wspaniałe,ogólnopolskie imprezy były realizowane w trójce,potem Pluszowy Miś od szkoły,do rejonu,województwa i zawodów centralnych.Szkoda,że takie formy dziecięcej rekreacji powoli zanikają i odbywają się tylko nielicznie.Działacze sportowi powiatu mogą taką formę dziecięcej rywalizacji wprowadzić do współzawodnictwa międzyszkolnego.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa hal
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)