Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Lekcja przyrody w terenie. Wycieczka do wodociągów

fot.pow

fot.pow

5 czerwca klasa IV c oraz 12 czerwca IV b ze szkoły Podstawowej nr 2# im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią miała niecodzienną lekcję przyrody w Komunalnym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Uczniowie dowiedzieli się, że woda w naszych domowych kranach pochodzi ze studni głębinowej, z ok. 70 m. Na ul. Drzymały woda ta jest uzdatniana i gotowa do picia. Uczniowie posmakowali wodę oczyszczoną m.in. z żelaza i mogli ją porównać z wodą znanych firm tj. Żywiec Zdrój. Według uczniów nasza nakielska woda była dobra.

Następnie klasy odwiedziły biologiczną oczyszczalnię ścieków, której jak sama nazwa wskazuje, zadaniem jest oczyszczanie ścieków pochodzących z okolicznych gospodarstw domowych, nie stosując chemicznych środków. Uczniowie mogli zobaczyć zanieczyszczenia jakie wpływają do oczyszczalni oraz na samym końcu wodę oczyszczoną, która wypływa rowami do Noteci, czyli powraca do natury.

Lekcja przyrody w terenie zakończyła się wspólnym grillowanie na śluzie nr 9, gdzie każdy uczestnik mógł skosztować upieczoną kiełbaskę zafundowaną przez KPWiK. Pogoda i humory dopisały znakomicie.

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)