Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Lekcja przyrody w terenie. Wycieczka do wodociągów

fot.pow

fot.pow

5 czerwca klasa IV c oraz 12 czerwca IV b ze szkoły Podstawowej nr 2# im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią miała niecodzienną lekcję przyrody w Komunalnym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Uczniowie dowiedzieli się, że woda w naszych domowych kranach pochodzi ze studni głębinowej, z ok. 70 m. Na ul. Drzymały woda ta jest uzdatniana i gotowa do picia. Uczniowie posmakowali wodę oczyszczoną m.in. z żelaza i mogli ją porównać z wodą znanych firm tj. Żywiec Zdrój. Według uczniów nasza nakielska woda była dobra.

Następnie klasy odwiedziły biologiczną oczyszczalnię ścieków, której jak sama nazwa wskazuje, zadaniem jest oczyszczanie ścieków pochodzących z okolicznych gospodarstw domowych, nie stosując chemicznych środków. Uczniowie mogli zobaczyć zanieczyszczenia jakie wpływają do oczyszczalni oraz na samym końcu wodę oczyszczoną, która wypływa rowami do Noteci, czyli powraca do natury.

Lekcja przyrody w terenie zakończyła się wspólnym grillowanie na śluzie nr 9, gdzie każdy uczestnik mógł skosztować upieczoną kiełbaskę zafundowaną przez KPWiK. Pogoda i humory dopisały znakomicie.

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)