Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Lekcja przyrody w terenie. Wycieczka do wodociągów

fot.pow

fot.pow

5 czerwca klasa IV c oraz 12 czerwca IV b ze szkoły Podstawowej nr 2# im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią miała niecodzienną lekcję przyrody w Komunalnym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Uczniowie dowiedzieli się, że woda w naszych domowych kranach pochodzi ze studni głębinowej, z ok. 70 m. Na ul. Drzymały woda ta jest uzdatniana i gotowa do picia. Uczniowie posmakowali wodę oczyszczoną m.in. z żelaza i mogli ją porównać z wodą znanych firm tj. Żywiec Zdrój. Według uczniów nasza nakielska woda była dobra.

Następnie klasy odwiedziły biologiczną oczyszczalnię ścieków, której jak sama nazwa wskazuje, zadaniem jest oczyszczanie ścieków pochodzących z okolicznych gospodarstw domowych, nie stosując chemicznych środków. Uczniowie mogli zobaczyć zanieczyszczenia jakie wpływają do oczyszczalni oraz na samym końcu wodę oczyszczoną, która wypływa rowami do Noteci, czyli powraca do natury.

Lekcja przyrody w terenie zakończyła się wspólnym grillowanie na śluzie nr 9, gdzie każdy uczestnik mógł skosztować upieczoną kiełbaskę zafundowaną przez KPWiK. Pogoda i humory dopisały znakomicie.

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)