Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

22 października 2019

Lekcja przepisów drogowych. Prelekcja połączona ze zwiedzaniem

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzieci z Zespołu Szkół w Łobżenicy najpierw zwiedziły nakielską komendę i # dowiedziały się na czym polega praca mundurowych, następnie wysłuchały prelekcji związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dla dzieci była to bardzo ciekawa i przydatna lekcja.

Wczoraj (21.10.19) nakielskich policjantów w ich miejscu pracy odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół w Łobżenicy. Na początek dzieci zwiedzały komendę i przyglądały się pracy mundurowych. Miały okazję zobaczyć pracę dyżurnego jednostki oraz policjanta pełniącego służbę w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dowiedziały się także na czym polega praca kryminalnych i „prewencjuszy”.

Po zwiedzaniu komendy przyszedł czas na lekcję na temat przepisów drogowych, którą poprowadził sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. Uczniowie poznali znaczenie wybranych znaków drogowych i dowiedzieli się jak przepisy regulują kwestię korzystania z dróg przez pieszych.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji, zadawały wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Masaż gorącymi kamieniami
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Kanapa
Nadanie modnej linii
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)