Dziś mamy 12 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

22 października 2019

Lekcja przepisów drogowych. Prelekcja połączona ze zwiedzaniem

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Dzieci z Zespołu Szkół w Łobżenicy najpierw zwiedziły nakielską komendę i # dowiedziały się na czym polega praca mundurowych, następnie wysłuchały prelekcji związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dla dzieci była to bardzo ciekawa i przydatna lekcja.

Wczoraj (21.10.19) nakielskich policjantów w ich miejscu pracy odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół w Łobżenicy. Na początek dzieci zwiedzały komendę i przyglądały się pracy mundurowych. Miały okazję zobaczyć pracę dyżurnego jednostki oraz policjanta pełniącego służbę w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dowiedziały się także na czym polega praca kryminalnych i „prewencjuszy”.

Po zwiedzaniu komendy przyszedł czas na lekcję na temat przepisów drogowych, którą poprowadził sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. Uczniowie poznali znaczenie wybranych znaków drogowych i dowiedzieli się jak przepisy regulują kwestię korzystania z dróg przez pieszych.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji, zadawały wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Przewóz krajowy
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Żel UV 5ml
7,50PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)