Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

02 lutego 2023

Lekcja muzyki z „Mądrymi Sowami”. Zupełnie jak w filharmonii

W piątek do biblioteki przybyły Mądre Sowy na lekcję muzyki. Dzieci odgadywały jaki słyszą instrument#, wypowiadały się na temat rodzajów instrumentów, śpiewały piosenkę „Jestem muzykantem konszabelantem” i naśladowały dźwięki trąbki, bębenka czy gitary.

Po wysłuchaniu wiersza pod tytułem „Najlepszy instrument”, dzieci zgodnie stwierdziły, że najbardziej potrzebnym instrumentem jest ich głos, którym można wszystko wyśpiewać, zanucić. Po tym muzycznym wstępie do biblioteki zawitał gość, dyrygent Zygfryd. Przedszkolaki miały okazję zagrać specjalną piosenkę, pod wodzą muzycznego mistrza. Było jak w prawdziwej filharmonii. Każdy miał swój instrument, a tekst piosenki został napisany specjalnie na tą okoliczność. Po pożegnaniu gościa Mądre Sowy zatańczyły walczyka i wykonały kolorowe nuty. Było głośno i radośnie.

Materiał: Anna Splitt

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)