Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

17 maja 2019

Lekcja historii o Konstytucji 3 Maja. W ZSP 3 lekcję przeprowadzili uczniowie

fot.pow

fot.pow

We wtorek, 14 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się niezwykła lekcja historii# poświęcona Konstytucji 3 Maja. W sali lekcyjnej pojawili się: król Stanisław August Poniatowski, ksiądz Hugo Kołłątaj i marszałek Sejmu Wielkiego Stanisław Małachowski.

Ich celem było przeniesienie młodzieży do XVIII wiecznej Polski  i przekazanie ważnych wydarzeń dotyczących okoliczności uchwalenia pierwszej w Polsce konstytucji. Lekcję  przeprowadzili uczniowie z kl. 5b, 6b i 7a pod kierunkiem nauczyciela historii pani Alicji Borus. Młodzież przygotowała montaż słowny wzbogacony prezentacją multimedialną. Ciekawość, zwłaszcza u najmłodszych uczestników lekcji , wzbudziły stroje z ówczesnej epoki. Przybliżając historię konstytucji uczniowie przybliżyli również historię patrona  szkoły. W uroczystości wzięły udział dzieci z klas młodszych i młodzież z klas starszych. Całość zamykał "żywy obraz", który tworzyli uczestnicy lekcji na podstawie obrazu Jana Matejki.

Uroczystość została przygotowana w ramach projektu pt."3Maj z patronem", który jest współfinansowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomira Napierałę i Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI.

Koordynatorkami projektu są Alicja Borus i Anna Kwasigroch.

materiał: Alicja Borus Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)