Dziś mamy 26 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 września 2018

Lekcja geografii w terenie. Atrakcją był rejs "Łokietkiem"

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 13 września uczniowie kl. I Technikum Obsługi Turystycznej ZSP im. S. Staszica odwiedzili # Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Nakle nad Notecią.

Uczniowie  z zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa oprowadzającego, pana Macieja Nowaczyka, kierownika działu technicznego, który przedstawił technologię pozyskiwania, uzdatniania i dystrybucji wody dla mieszkańców Nakła. Młodzież mogła również zobaczyć jak dokonuje się oczyszczania ścieków z zanieczyszczeń stałych. Okazuje się, że najbardziej przyczynia się do niej sam człowiek, wrzucając do sieci różnego rodzaju odpady.

Po części dydaktycznej przyszła kolej na przyjemności, mianowicie wszyscy uczestnicy wycieczki zostali ugoszczeni smacznymi kiełbaskami z grilla, gorącymi i zimnymi napojami oraz słodyczami ufundowanymi przez KPWiK.

Następnie dzięki uprzejmości nauczycieli oraz uczniów z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej młodzi turyści mieli okazję przepłynąć "Łokietkiem"  po Noteci obserwując piękno naszego miasta oraz otaczającej przyrody.

Opiekunami i organizatorami lekcji geografii w terenie byli nauczyciele geografii i turystyki p. Tatiana Borowczyk - Sobczak oraz p. Karol Lizak.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)