Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 lipca 2015

Łatwe zwycięstwo dało im wysoką lokatę. NTS 17-ty w Polsce!

Siedem wygranych i jedna porażka zagwarantowała drużynie dobre miejsce na Mistrzostwach Polski w Krakowie.

Zawodnicy NTSu: Antoni Kwasigroch (k), Borys Tacikowski, Piotr Szarszewski, Jakub Kiersznicki, Filip Hoppe wygrywając 7 meczów i doznając jednej porażki zajęli 17. miejsce na Mistrzostwach Polski Kinder+Sport w Krakowie w kategorii "czwórek" !

Po pechowo przegranej walce o wejście do najlepszej szesnastki przyszedł czas na grę o miejsca 17-24. Każdy wygrany mecz grupowy teoretycznie dawał walkę o wyższe miejsce. Nakielanie rozpoczęli od meczu z mistrzem woj. Wielkopolskiego UKS 17 Kalisz i pewnie wygrali 2:0. Kolejny mecz to rewanż z I etapu PSP 11 Kędzierzyn Koźle i tym razem mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla nakielan. Po wygraniu pierwszego seta zawodnicy NTSu prowadzili już 13:10 lecz kędzierzynianom udało się doprowadzić do tie-breaka. Ostatni mecz fazy grupowej z AKS Rzeszów II był dość nietypowy. Nakielanie prowadzili już 11:1, by ostatecznie wygrać 15:12. AKS kontynuował dobrą grę, a nakielanie nie mogli wrócić do dobrej dyspozycji z początku meczu. Rzeszowianie doprowadzili do remisu 1:1 wygrywając 15:4. W decydującym secie zawodnicy NTSu ocknęli się i znów dominowali na boisku wygrywając 11:6. W małym finale o miejsce 17 czekał mistrz woj. Pomorskiego UKS SET Starogard Gdański.

Chłopcy podeszli bardzo zmobilizowani do ostatniego meczu, dzięki temu odnieśli jedno z łatwiejszych zwycięstw 2:0. Więcej zdjęć można obejrzeć na nts3.naklo.pl. NTS 17. miejsce w Polsce zdobył w składzie Antoni Kwasigroch (k), Borys Tacikowski, Piotr Szarszewski, Jakub Kiersznicki, Filip Hoppe, a pomogli im w tym Natalia i Szymon Piniarscy.

materiał: NTS "Trójka" Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 10 13