Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2018

Kultura Ludowa w przedszkolu. Dzieci poznały strój Krajeński

fot.pow

fot.pow

W ubiegłym tygodniu w Niepublicznym Przedszkolu# Katolickim rozpoczęliśmy cykl spotkań „ My jesteśmy Polakami swoją kulturę ludową znamy” prowadzone przez panią Agnieszkę Misiorek – Franków z Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle.

Celem spotkań jest między innymi rozwijanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością kultury regionalnej.  Na spotkaniu wszystkie grupy przedszkole poznały strój Krajeński, zabawy oraz obrzędy związane z naszym regionem. Przedszkolaki dowiedziały się z jakich części garderoby składa się  strój oraz co zakładały na głowę panny, mężatki i osoby starsze. Na zakończenie spotkania wszystkie grupy przedszkolne otrzymały kolorowankę z poznanym strojem. Z tego miejsca jeszcze raz dziękujemy pani Agnieszce  i czekamy na następne spotkanie.

materiał: Agnieszka Bartosik  

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)