Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 lutego 2020

Księżniczki, rycerze, policjanci… Dzieci bawiły się na balu karnawałowym

fot. Karolina Michna

fot. Karolina Michna

24 stycznia w NSP w Olszewce dzieci z klas 0-III wraz z wychowawcami świętowały #bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w naszej szkole pojawiały się kolorowe postacie.

Dzieci przebrane były w różnorodne stroje. Można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, kowboja i nie tylko. Tak naprawdę  nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkie  postacie. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przed zabawą taneczną dzieci w swoich salach miały czas na pyszny, słodki poczęstunek. Dodatkowo wykonały piękne,  czapki karnawałowe, które przyozdobione były w kolorowe confetti. Kiedy nadszedł już czas uczniowie zaczęli szaloną zabawę. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych, tanecznych. Był to czas pozytywnej rywalizacji. Każdy uczeń otrzymał cukierki w ramach aktywności podczas imprezy. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym podopiecznym, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Materiał: Karolina Michna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 26 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)