Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 sierpnia 2023

"Krzyżówka z nakielską Policją”. Wyłoniono laureatów konkursu

fot. powierzone

fot. powierzone

„Krzyżówka z nakielską Policją” to konkurs, jaki funkcjonariusze nakielskiej komendy#, ogłosili w trakcie wakacji. Przedsięwzięcie skierowane było do dzieci w wieku od 6 do 9 lat z terenu powiatu nakielskiego. Z ogromną radością doliczyliśmy się blisko 100 krzyżówek rozwiązanych przez dzieci. Wielkie brawa!

Wczoraj (02.08.23) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się rozstrzygnięcie konkursu powiatowego "Krzyżówka z nakielską Policją".

Konkurs ten jest inicjatywą nakielskich policjantów. Do udziału w konkursie zaproszono dzieci w wieku od 6 do 9 lat z terenu powiatu nakielskiego. Rywalizacja została ogłoszona w trakcie trwania wakacji. Dzieci rozwiązując krzyżówkę, musiały stawić czoła 26 zagadnieniom, które dotyczyły właściwych zachowań i bezpieczeństwa. Rozwiązaniem było hasło ,,Bezpieczna zabawa to podstawa”.

Do nakielskiej komendy wpłynęło blisko 100 kart z rozwiązanymi krzyżówkami. Ta ilość sprawiła, że komisja losująca miała mnóstwo pracy, ale i powodów do radości. Wylosowanych zostało, zgodnie z regulaminem konkursu, 9 laureatów.  Zwycięzcom policjanci osobiście dostarczyli nagrody do domów.

Lista laureatów: Jan Rogacki - Zespół Szkół w Paterku, Tymon Szostak – Przedszkole nr 1 Tęczowe Wzgórze w Nakle nad Notecią, Julia Wiśniewska - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią, Michał Wronkowski - Szkoła Podstawowa w Mroczy, Dagmara Lewandowska - Szkoła Podstawowa w Rozstrzębowie, Małgorzata Wajer – Szkoła Podstawowa w Sadkach, Izabela Mróz - Szkoła Podstawowa w Mroczy, Jan Maliński - Szkoła Podstawowa w Sadkach, Bartosz Buchholz- Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie.

Dzieciom, które w okresie wakacyjnym poświeciły swój czas na udział w konkursie dziękujemy, a laureatom serdecznie gratulujemy!

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)