08 lutego 2014
Kujawsko-pomorska liga darta

Królowali bydgoszczanie

Piotr Dreżewski wielokrotnie stawał już na podium w Nakle / fot. KB

Zwykle to toruńscy darterzy wyjeżdżali z Nakła z workiem nagród. W piątkowym turnieju okręgowym rozegranym w Tavernie najlepiej spisali się reprezentanci bydgoskich zespołów.

W turnieju Open do rywalizacji stanęło 23 zawodników. Z nakielan najlepiej poradził sobie Dominik Wawrzyniak, który dzięki wolnemu losowi i zwycięstwu w drugiej rundzie zajął dziewiąte miejsce. Na 13. pozycji sklasyfikowano Andrzeja Sklepowicza i Arkadiusza Wawrzyniaka. Dopiero siedemnasty był Kamil Białka.

Prawą stroną drabinki turniejowej podążał pewnie Tomasz Michalski. To on jako pierwszy zameldował się w finale. Tam zmierzył się z Wojciechem Pasinskim. W decydującym pojedynku wieczoru lepszy również był Tomek. Trzecie miejsce zajął Piotr Dreżewski, który często odnosił sukcesy w nakielskich turniejach. Tuż za podium rywalizację ukończył dobrze spisujący się w ostatnich dniach w nakielskiej Tavernie Andrzej Terechow.

Zmagania w klasie C i zawodników niezrzeszonych zgromadziły 30 chętnych. Przy tarczy rządził i dzielił Andrzej Kuligowski, który z prawej strony dotarł do finału, podobnie jak w kategorii Open Tomek Michalski. O triumf w turnieju Andrzej zagrał z Arturem Kulwickim i z tej potyczki wyszedł zwycięsko. Podium uzupełnił Tomasz Stopa, a na pechowym czwartym miejscu walkę zakończył reprezentant gospodarzy Radosław Pieńkowski. Pozostali nakielanie zostali sklasyfikowania kolejno na miejscu 7. (Piotr Jagodziński), 9. (Tomasz Gniot, Dawid Tomaszewski), 13. (Jakub Tymczyszyn), 17. (Marcin Bembnista, Dariusz Sell) i 25. (Krzysztof Panfil).

Rywalizacja kobiet padła łupem Izy Walczak. Zawodniczka bydgoskiego Kapera była w turnieju bezbłędną. Miejsca musiały ustąpić jej kolejno Katarzyna Bożek i Karolina Mazur. Za reprezentantkami 9 Lotki uplasowała się Danuta Kulwicka z toruńskiej Przepompowni.