Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

28 lutego 2020

Kredyt gotówkowy - gdzie znaleźć najlepszą ofertę?

Można powiedzieć, że zainteresowanie kredytami gotówkowymi rośnie wykładniczo. Banki prześcigają się w oferowaniu jeszcze bardziej atrakcyjnych rozwiązań, przygotowując dla swoich klientów oferty zawierające# znacznie większe możliwości. Chodzi tutaj między innymi o popularniejsze z roku na rok kredyty gotówkowe, które dostępne są przez Internet.

Dla banków jednym z najważniejszych celów jest maksymalne upraszczanie procedur i formalności. Na dzień dzisiejszy o kredyt gotówkowy można wnioskować z dowolnego miejsca na świecie. W przypadku zatem, gdy zdecydujemy się na wyjazd zagraniczny i zabraknie nam gotówki to będziemy mogli wnioskować o kredyt z dowolnego miejsca na świecie.

Kredyt gotówkowy – najważniejsze informacje

Wniosek o kredyt gotówkowy możemy złożyć zarówno w placówce banku, jak i przez Internet. Środki pochodzące z kredytu gotówkowego mogą być przeznaczane na dowolny cel – zakup nowego samochodu, zakup szkolnej wyprawki, remont mieszkania, wymiana sprzętu w domu czy zagraniczną wycieczkę. Co bardzo ważne – z tego na co przeznaczyliśmy pieniądze nie będziemy musieli tłumaczyć się w żaden sposób kredytodawcy i przedstawiać jakichkolwiek rachunków, faktur i paragonów. To jeden z powodów, dlaczego tak wiele osób w ostatnim czasie decyduje się na kredyt hipoteczny.

Jakie warunki są istotne? Uzyskiwanie kredytu gotówkowego

Klient, który składa wniosek o kredyt gotówkowy powinien przede wszystkim zadbać o to, aby posiadać zdolność kredytową, czyli pokazać bankowi, że w danym okresie czasu jest w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Wiarygodność finansowa powinna być potwierdzana przez udokumentowane formy zatrudnienia oraz zaświadczenie o dochodach. Bardzo ważny jest także wiek i stan cywilny kredytobiorcy oraz liczba osób na utrzymaniu czy miesięczne wydatki. Klient, który wnioskuje o przyznanie kredytu gotówkowego powinien się również upewnić czy nie figuruje przypadkiem na liście dłużników np. w bazie BIG InfoMonitor. Zdarza się nawet, ze jedna niezapłacona rata lub mandat może przekreślić szanse na otrzymanie kredytu.

O czym warto pamiętać zaciągając kredyt gotówkowy?

Jednym z najważniejszych czynników są parametry kredytu, które ostatecznie podwyższają koszt zobowiązania. Przed tym jednak, gdy podpiszemy umowę powinniśmy sprawdzić wysokość prowizji, oprocentowania, a najlepiej zweryfikować wartość RRSO, która najwięcej mówi o kosztach kredytu. W tym kontekście najlepiej skorzystać z wyszukiwarki dostępnej w serwisach finansowych, która pozwoli czarno na białym zobaczyć zalety i wady wynikające z danej formy finansowania. Jednocześnie warto skontaktować się z doradcą kredytowym, który posiada oferty wielu banków i na ich podstawie może zasugerować wybór najkorzystniejszej oferty. Przede wszystkim mając wybór będziemy w stanie podjąć lepszą decyzję. Zawsze są to lepsze warunki, niż sytuacja, w której musimy wybrać jedynie jedną dostępną ofertę.
Warto przy przeglądaniu ofert kredytowych szczególną uwagę zwrócić na oprocentowanie kredytów gotówkowych, oraz wartości, takie jak opłata za wcześniejszą spłatę, ubezpieczenie czy prowizję. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z profesjonalnej porównywarki ofert.

Co jest potrzebne, aby zawrzeć umowę kredytową?

Każdy bank czy firma pożyczkowa działa w oparciu o inne zasady. W większości przypadków w celu otrzymania pożyczki online lub kredytu gotówkowego należy spełniać podstawowe wymogi, takie jak:
- ukończone 18 lat
- posługiwanie się polskim obywatelstwem
- posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych
- posiadanie stałego dochodu na terenie Polski
- niefigurowanie jako dłużnik w bzie ERIF, KRD i BIG
Widzimy zatem bardzo wyraźnie, że zaciągnięcie zobowiązania finansowego jest całkiem proste. Warto zatem kilkukrotnie przemyśleć swoją decyzję i wybrać najlepszą ofertę.

 

Materiał partnera- artykuł sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)