Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 lipca 2023

Kreatywny konkurs dla KGW. Kubek, dzbanek czy makatka…

fot. ARiMR

fot. ARiMR

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez #Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka”. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przedmiotu, który może się stać nowym gadżetem ARiMR. Praca konkursowa powinna odwoływać się do tradycji polskiej wsi oraz kojarzyć z życiem rolników. Przy tworzeniu rękodzieła oczekujemy kreatywności i wykorzystania naturalnych surowców.

Najlepszy projekt zostanie wyróżniony nagrodą rzeczową o wartości do 2 tysięcy złotych (miejsce 2. – nagroda o wartości do 1,5 tys. zł, miejsce 3. – nagroda o wartości do 1 tys. zł).

Założenia konkursu

  1. Uczestnikami konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2021 r. poz. 165, 1240)
  2. Koło może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę przesyłając wraz z dokumentacją jej zdjęcia poglądowe (maksymalnie 5 zdjęć).
  3. Technika wykonania jest dowolna. Oczekujemy własnoręcznie przygotowanego wytworu rękodzielniczego nawiązującego do lokalnych tradycji.
  4. Prace zgłoszone do konkursu powinny być wykonane w jak największym stopniu z surowców naturalnych (wiklina, ceramika, szkło, drewno, włókno, tkaniny naturalne, itp.).
  5. Szczegółowe warunki oraz zasady konkursu są określone w regulaminie dostępnym na stronie www.gov.pl/web/arimr.

Kryteria oceny nadesłanych prac

Zgłoszenia oceniane będą pod względem:

  • jakości i estetyki,
  • oryginalności,
  • wykorzystania materiałów naturalnych przy tworzeniu pracy,
  • możliwości dalszego powielania pracy jako gadżetu do promowania ARiMR. 

Ogłoszenie wyników

Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 13 października 2023 r. na stronie internetowej: www.gov.pl/web/arimr.

W pierwszej edycji konkursu zorganizowanej w 2021 roku wzięło udział 291 kół gospodyń wiejskich. Zwyciężyło KGW Jarzębina, które otrzymało m.in. lodówkę oraz kuchnię gazową. Drugie miejsce zajęło KGW Giedlarowa. W ręce Pań trafiły ekspres do kawy i dwa parowary. Trzecie miejsce przypadło w udziale KGW Brzeźno, Panie otrzymały bemar elektryczny i gofrownic. ARiMR wyróżniło 27 kół gospodyń wiejskich, którym przekazano m.in. lodówki turystyczne oraz gofrownice.

Informacja o rozstrzygnięciu pierwszej edycji konkursu: https://www.gov.pl/web/arimr/nagrody-w-konkursie-dla-kgw-kubek-dzbanek-czy-makatka-rekodzielo-to-jest-gratka-wreczone

W drugiej edycji konkursu zorganizowanej w 2022 roku otrzymaliśmy ponad 200 zgłoszeń od kół  gospodyń wiejskich z całej Polski. Zwyciężyło KGW w Łopienniku Dolnym Kolonia, drugie miejsce zajęło KGW w Zdowie ,,Borowianki", a na ostatnim stopniu podium uplasowało się KGW w Radzewicach. Wszystkie koła, zgodnie z życzeniem, otrzymały bony oraz karty podarunkowe do wykorzystania m.in. w sieci sklepów ze sprzętami RTV i AGD. W drugiej edycji konkursu ARiMR przyznało w sumie 35 wyróżnień, którym przekazano zestawy gadżetów promocyjnych z logo Agencji.

Informacja o rozstrzygnięciu drugiej edycji konkursu: https://www.gov.pl/web/arimr/nie-tylko-brawa-dla-autorow-rekodziel-i-fotografii

Regulamin i formularze dostępne są w załącznikach.

Materiał: ARiMR

Oceń artykuł: 10 12
Pliki do pobrania
ZALACZNIK_NR_1_FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_KGW.pdf
ZALACZNIK_NR_11_DO_FORMULARZA_ZGLOSZENIOWEGO_KGW.pdf
ZALACZNIK_NR_12_DO_FORMULARZA_ZGLOSZENIOWEGO_KGW.pdf
REGULAMIN_Kubek_dzbanek_czy_makatka.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)