Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
02 lipca 2017

Korzystali z nadmorskich atrakcji. Wspólny pobyt zintegrował uczestników

fot. Wioletta Sobczak

fot. Wioletta Sobczak

W dniach od 26 czerwca do 30 czerwca 2017 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły #Podstawowej w Olszewce przebywali na obozie profilaktycznym we Władysławowie.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w ramach akcji „Lato 2017 ”, dzieci mogły atrakcyjnie spędzić kilka wakacyjnych dni nad morzem. Każdego dnia uczestnicy zażywali kąpieli morskich i słonecznych. Zbierali muszelki i kamienie, budowali zamki z piasku oraz zachwycali się przepięknymi widokami zachodzącego słońca.

Podczas tygodniowego pobytu odwiedzili nowe Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w którym mieli możliwość skorzystania z nowoczesnej, interaktywnej wystawy, dzięki czemu mogli w lepszy i bardziej zrozumiały dla siebie sposób przyswoić historię II wojny światowej. To, co najbardziej spodobało się uczestnikom, to z pewnością odtworzone zniszczone domy, ulice i olbrzymie maszyny wojenne. Podziwiali najbardziej znany nadmorski kurort – Sopot. Zwiedzili Cypel Helski oraz obserwowali karmienie i tresurę fok w Fokarium na Helu. W Gdyni zachwycali się wojennymi okrętami oraz fauną i florą w Gdyńskim Akwarium. Każdego dnia spacerowali Aleją Gwiazd Sportu w pobliskim Cetniewie. Uczestniczyli w lekcji kaszubskiej, podczas której poznali przebogatą kulturę i tradycję kaszubską.

W korelacji z programem obozu realizowany był program promujący zdrowy styl życia. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych, wśród których największym uznaniem cieszyła się gra w siatkówkę. Brały udział w konkursach.

Wspólny pobyt zintegrował wszystkich uczestników obozu, był wspaniałym przeżyciem i na długo pozostawi w ich pamięci bezcenne wspomnienia.

Materiał: Wioletta Sobczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 31 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)