Dziś mamy 22 sierpnia 2017, wtorek, imieniny obchodzą:
02 lipca 2017

Korzystali z nadmorskich atrakcji. Wspólny pobyt zintegrował uczestników

fot. Wioletta Sobczak

fot. Wioletta Sobczak

W dniach od 26 czerwca do 30 czerwca 2017 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły #Podstawowej w Olszewce przebywali na obozie profilaktycznym we Władysławowie.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w ramach akcji „Lato 2017 ”, dzieci mogły atrakcyjnie spędzić kilka wakacyjnych dni nad morzem. Każdego dnia uczestnicy zażywali kąpieli morskich i słonecznych. Zbierali muszelki i kamienie, budowali zamki z piasku oraz zachwycali się przepięknymi widokami zachodzącego słońca.

Podczas tygodniowego pobytu odwiedzili nowe Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, w którym mieli możliwość skorzystania z nowoczesnej, interaktywnej wystawy, dzięki czemu mogli w lepszy i bardziej zrozumiały dla siebie sposób przyswoić historię II wojny światowej. To, co najbardziej spodobało się uczestnikom, to z pewnością odtworzone zniszczone domy, ulice i olbrzymie maszyny wojenne. Podziwiali najbardziej znany nadmorski kurort – Sopot. Zwiedzili Cypel Helski oraz obserwowali karmienie i tresurę fok w Fokarium na Helu. W Gdyni zachwycali się wojennymi okrętami oraz fauną i florą w Gdyńskim Akwarium. Każdego dnia spacerowali Aleją Gwiazd Sportu w pobliskim Cetniewie. Uczestniczyli w lekcji kaszubskiej, podczas której poznali przebogatą kulturę i tradycję kaszubską.

W korelacji z programem obozu realizowany był program promujący zdrowy styl życia. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych, wśród których największym uznaniem cieszyła się gra w siatkówkę. Brały udział w konkursach.

Wspólny pobyt zintegrował wszystkich uczestników obozu, był wspaniałym przeżyciem i na długo pozostawi w ich pamięci bezcenne wspomnienia.

Materiał: Wioletta Sobczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Bociany upodobały sobie dach domu Pani Barbary. Czy rzeczywiście przynoszą szczęście i... dzieci?

Wracają do Polski średnio w drugiej połowie marca, mówi się, że są zwiastunami wiosny i #przynoszą dzieci – mowa o bocianach, których na dachu Pani Barbary z Nakła zaobserwować można dzisiaj wyjątkowo dużo. O tych jednych z najbardziej lubianych przez nas ptaków powstało wiele mitów i wierzeń.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)