Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

16 grudnia 2020

Konto osobiste - must have XXI wieku?

Konto bankowe - po co je mieć? Oczywiście jasne jest stwierdzenie, że# konto bankowe jest dla każdego z nas bardzo potrzebne, jest usługą bez której nie możemy iść na przód z powodu biegnącego do przodu świata. Dowiedz się dlaczego.

Po co nam konto osobiste?

W dzisiejszym świecie konto bankowe jest rzeczą przymusową, bez posiadanego profilu na stronie banku nie możemy poprawnie funkcjonować w społeczeństwie, ewentualnie radzić sobie na siedemdziesiąt procent, ponieważ wszystko wokół nas jest oblegane przez elektronikę, telefony, aplikacje bankowe i tym podobne. Ogólnie rzecz ujmując konto bankowe jest bardzo potrzebne, aby bezpiecznie przechowywać nasze pieniądze, ale dla osób bardziej wymagających, możemy inwestować, założyć konto walutowe, sprzedawać i kupować zagraniczne waluty, również zakładać od zawsze popularne lokaty, aby w późniejszym okresie zainwestować bądź wykorzystać większą sumę naszych pieniędzy. Bardzo ciekawą opcją jest otworzenie konta firmowego, gdzie zazwyczaj najbardziej możemy się pogubić, choć można powiedzieć, że w wielu bankach jest możliwość podpięcia pod konto wszystkich swoich firmowych spraw i preferencji na przykład płatności ZUS czy podpięcie księgowej ewentualnie płatności za różnego rodzaju inne usługi czy potrzeby na rzecz firmy. Konto oszczędnościowe jest to kolejny bardzo ciekawy powód, dla którego możemy założyć rachunek w wybranym banku, jak sama nazwa wskazuje nie jest to konto, którego będziemy używać na co dzień, w tym przypadku sprawą pierwszorzędną jest oprocentowanie, gdzie co miesiąc będziemy widzieć pomnażające się pieniądze.Generalnie za konta uznawane za najlepsze są takie, w których nie ma opłat za prowadzenie, ewentualnością może być zrobienie 5 transakcji w miesiącu przez co nasze konto automatycznie będzie darmowe, w szczególności tym przywilejem mogą cieszyć się najmłodsi posiadacze kont. Na terenie naszego kraju mamy bardzo dużo banków, które przedstawiają różnego rodzaju konta osobiste i dogodne warunki, ale jak to zweryfikować? Co wybrać, co jest dla nas najlepsze? Zawsze można podpytać znajomych, którzy już mają za sobą wybranie tego najlepszego konta, choć preferencjekażdego z nas mogą być inne, odkładanie pieniędzy, konto walutowe dla częstego podróżowania, aż po konto dla osoby w podeszłym wieku, która chce mieć wszystko wyraźnie i konkretnie przedstawione, wyborów i różnic jest wiele, więc jeśli chcemy być niezależni warto sprawdzić co możesz zrobić dla siebie nahttps://www.bankier.pl/smart/konta-bankowe. Rozsądny wybór to jest to co każdy w nas sobie ceni, więc warto skorzystać i podjąć dobrą decyzję.

Jak założyć konto?

Po wyborze odpowiedniego banku, który potrafi sprostać naszym oczekiwaniom warto udać się do placówki porozmawiać z bankierem czy osobą, która otworzy nam konto, jeśli potrzebujesz dowiedzieć się nowych rzeczy, bądź masz bardzo dużo pytań te rozwiązanie będzie dla Ciebie. Samo w sobie założenie konta jest w przebiegu bardzo proste, wymaga od Ciebie jedynie dowodu tożsamości, a może zająć to zaledwie kilka minut, pomijając oczywiście pytania do osoby tworzącej, jeśli natomiast potrafiszdowiedzieć się wszystkich warunków z sieci, możesz założyć konto przez przeglądarkę internetową, na co będziesz miał bardzo dużo czasu i cała reszta będzie zależeć od Ciebie, to bardzo proste.

Co może nas zaskoczyć?

Nie ukrywajmy, że są rzeczy, które mogą nas zaskoczyć, jedna z nich na pewno jest skrót ROR prostoliniowo mówiąc rodzaj rachunku bankowego, w szczególności jest przeznaczony dla osób prywatnych i jest to najprostszy z możliwych typów kont, prosty rachunek, za pomocą którego możemy opłacać nasze zakupy internetowe czy przesyłać pieniądze z konta na konto, co ciekawe liczba kont nie jest ograniczona, możesz posiadać w każdym banku inne konto jeśli oczywiście spełniasz odpowiednie warunki. Kolejnym ciekawym zjawiskiem są konta typu PRP, czyli podstawowy rachunekpłatniczy, polega to głównie na dostępie do konta dla osób, które z danym bankiem nie miały nic wspólnego, bądź chcemy udostępnić nasze konto dla bliskiej osoby szczegółowo można to nazwać rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym.

Żyjemy w czasach, gdzie bankowość stoi już na bardzo wysokim poziomie, więc wartobyć bezpiecznym o swoją gotówkę, myślmy pozytywnie i przede wszystkim zwracajmy uwagę na nasze osobiste dobra, a na pewno po założeniu nowego konta będziemy bardzo szczęśliwi, a satysfakcja z podjętej decyzji może służyć spokojem psychicznym na lata.

 

Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)