Dziś mamy 28 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

10 września 2019

Konsultacje dla mieszkańców. Na czym będą polegały?

fot. archiwum

fot. archiwum

Mieszkańcy gminy Nakło będą mogli skonsultować wzór projektu statutu jednostek pomocniczych, czyli samorządów mieszkańców. Gmina decyzję o rozpoczęciu konsultacji uzasadnia tym, że statuty wymagają już aktualizacji.

Na czym będą polegały konsultacje? Mieszkańcy będą mogli wnieść na piśmie swoje uwagi i sugestie co do wzoru projektu statutu jednostki pomocniczej, na terenie której mieszkaniec samorządu mieszka. Konsultacje rozpoczną się 6 września, a zakończą się prawie po miesiącu, bo 8 października. Konsultacje będzie przeprowadzać komisja: Renata Wrzeszcz (przewodnicząca), Emilia Cybulska, Joanna Jaźwińska i Anna Nelka (członkowie).

Konsultacje będą przeprowadzane w formie elektronicznej i pisemnej. Projekt statutu wraz z formularzem do wypełnienia mieszkańcy będą mogli otrzymać u przewodniczących samorządów. Będzie dostępny także w Biuletynie Informacji Publicznej i na oficjalnej stronie internetowej gminy. Po zakończeniu konsultacji zostanie sporządzony protokół z jej wyników. Będzie informował o ilości wniesionych uwag i zawierał będzie ich wstępną weryfikację. Nieuwzględnione będą te uwagi, które nie będą się mieścić w zakresie konsultacji. Wyniki konsultacji zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń i udostępnione w BIP.

Merytorycznej weryfikacji uwag dokona burmistrz, który przygotuje ostateczną wersję statutu i przedstawi ją Radzie Miejskiej w Nakle. Ta zaś podejmie w tej sprawie stosowną uchwałę.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    nakielanin, w dniu 10-09-2019 18:22:45 napisał:

    Czy władze wiedza jak długo potrwają utrudnienia na ul. Nowej.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Wulkanizacja
Meble łazienkowe
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Kanapa
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Meble łazienkowe
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)