Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 maja 2020

Konkurs w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Wyróżnienia dla uczniów SP 2

Szkoła Podstawowa nr 31 w Bydgoszczy oraz Przewodnik Katolicki w miesiącu marcu #zaprosili dzieci do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim poświęconym rozważaniom nad tym, co jest ważne dla młodego pokolenia. Hasłem IX już edycji były słowa z homilii Jana Pawła II wygłoszonej w Lyonie w 1986 roku: „Nie mam srebra ani złota. Nie mam gotowych odpowiedzi na ważne pytania”.

Celem konkursowych zmagań było zainspirowanie uczniów szkół podstawowych do zapoznania się z twórczością Jana Pawła II w roku ustanowionym m.in. w celu uczczenia 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, a także nakłonienie ich do refleksji nad otaczającym światem i doskonalenie warsztatu młodego poety.

Warunkiem uczestnictwa było napisanie wiersza (min. 16 wersów) związanego z tematem konkursu: uczeń podejmował rozważania nad pytaniami ważnymi dla młodego pokolenia – np. czym jest miłość, prawda, dobro, sprawiedliwość itp.

Do tego konkursu przystąpili również wolontariusze Caritas, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała St. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, pod opieką pani Kasi Dobosz. „Dla tej grupy dzieci konkurs był podsumowaniem półrocznej formacji, ponieważ ten rok na zajęciach dodatkowych poświęciłam osobie Świętego Jana Pawła II. Dzieci podczas formacji poznawały i pogłębiały wiadomości o naszym kochanym papieżu, poznawały Jego naukę, ale również dzieliły się tym z innymi. Były z programem na Dzień Chorego w DPS, przygotowały Drogę Krzyżową opartą na tekstach Jana Pawła II. Planowaliśmy wiele innych inicjatyw, ale z wiadomych przyczyn nie są one możliwe” – podkreśla Katarzyna Dobosz.

Wolontariusze wiersze napisali i to bardzo piękne, a potem oczekiwali na werdykt. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o 2 wyróżnieniach, które do nas trafiły. Jury spodobał się wiersz pt. „PRAWDZIWA MIŁOŚĆ” naszej wolontariuszki z klasy III – Mai Dobosz, oraz wiersz „PRZYJAŹŃ TO WSZYSTKO CO MAM”, wolontariusza Klaudiusza Sobczaka z klasy V. Do konkursu zakwalifikowały się jeszcze dwa inne wiersze. Nasi starsi wolontariusze, chociaż bez nagród, ale również napisali piękne wiersze. „MUSICIE ŻYĆ PRAWDĄ” Aleksandry Sykora z klasy VI oraz wiersz „ŚWIECZKA” Tymoteusza Sobczaka z klasy VIII.

Oczekujemy na uroczyste zakończenie konkursu i bardzo się cieszymy,  że w naszej szkole mamy takie wspaniałe talenty.

Materiał: Katarzyna Dobosz opiekun SKC

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)