Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

25 maja 2020

Konkurs odbył się mimo utrudnień. Uczniowie Dwójki wypadli bardzo dobrze

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

To już tydzień, po urodzinach naszego kochanego Świętego Jana Pawła II. Uczniowie #Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Nakle nad Notecią w sposób radosny i uroczysty upamiętnili ten dzień.

Były torty, laurki, życzenia, a nawet film „SP2 dla JP2”. Hołd Wielkiemu Polakowi dzieci oddały również biorąc udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II. Konkurs miał odbyć się w szkole w kwietniu. Do olimpiady zgłosiło się 10 uczniów. Byli to wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, którzy do tego konkursu przygotowywali się z panią Kasią Dobosz podczas zajęć formacyjnych. Nie zabrakło również uczniów klas starszych, od księdza Michała Zawartowskiego. Z powodu zawieszenia zajęć w szkole, konkurs nie mógł się odbyć i nikt nie wiedział czy do niego dojdzie w tym roku szkolnym. Jednak organizatorzy dostosowali przebieg Olimpiady do obecnych warunków zdalnego nauczania i konkurs odbył się 12 maja.                           

Celem olimpiady było pogłębianie wiedzy o życiu i posłudze papieskiej Jana Pawła II wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach: 4-6 i 7-8. Z klas 4-6 wzięło udział ponad 1400 osób z całej Polski, a w kategorii 7-8 ponad 800 uczniów. Każdy uczestnik oczywiście rozwiązywał test w swoim domu, pomiędzy godziną 12.00 a 13.00. Czas na rozwiązanie wynosił tylko 30 min. Pytania były bardzo szczegółowe i wymagające bardzo często dłuższego zastanowienia. Czas rozwiązywania testu był nie tylko trudny dla uczniów, ale i dla ich katechetów, którzy wspierali dzieci modlitwą w tym czasie. Po prawie dwóch tygodniach oczekiwania, zostały przesłane wyniki. Uczniowie z nakielskiej „Dwójki” wypadli bardzo dobrze. Wśród 10 uczestników znalazło się 3 laureatów, a pozostała 7 uplasowała się w pierwszej trzydziestce. 

Laureatką V miejsca została Aleksandra Sykora z klasy 6b,laureatem 13 miejsca Paweł Witusiński z klasy 5b i laureat 14 miejsca to Klaudiusz Sobczak również z 5b

Gratulujemy naszym dzielnym uczniom, którzy postanowili spróbować swoich sił. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w tych ostatnich dniach przygotowań do olimpiady. Dziękujemy Świętemu Janowi Pawłowi II, że czuwał i pomagał.

Materiał: Katarzyna Dobosz i ks. Michał Zawartowski koordynatorzy olimpiady w SP 2

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)