Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 lutego 2019

Konkurs o Powstaniu Wielkopolski. Sprawdź kto wygrał

fot. pow

fot. pow

13 lutego 2019 r. odbyła się XXI edycja Konkursu Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie # 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych.

Organizatorami byli Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło i Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią. Patronat nad Konkursem objęli: Sławomir Napierała Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią i Tadeusz Sobol Starosta Nakielski.

W konkursie wystartowało 8 trzyosobowych reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Nakielskiego, składał się on z dwóch rund: testu pisemnego oraz strzelania z karabinka pneumatycznego. Po jego przeprowadzeniu wyniki przedstawiają się następująco:

1. Zespół Szkół Technicznych w Kcyni

2. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią

3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Chroboczka w Szubinie

4. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. K. Libelta w Kcyni

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Nakle nad Notecią

6. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego w Nakle nad Notecią

7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Samostrzelu

8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W Łokietka w Lubaszczu

Konkurs finansowany ze środków Gminy Nakło nad Notecią.

Konkurs dofinansowany przez Powiat Nakielski w ramach Otwartego Konkursu Ofert nr 1/2019 "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach" - beneficjent Chorągiew Kujawsko-Pomorska ZHP Hufiec Nakło nad Notecią.

Materiał: Tomasz Pasieka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)