Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Konkurs kulinarny rozstrzygnięty. Poznaliśmy autora najlepszego deseru

fot. Alina Kwiatkowska

fot. Alina Kwiatkowska

Celem konkursu „Najlepszy deser” było kształtowanie postaw kreatywnych w # gastronomii, zachęcanie do rozwijania umiejętności z zakresu technologii gastronomicznej, rozbudzanie wrażliwości estetycznej i podnoszenie poziomu efektywności kształcenia zawodowego.

W konkursie wzięły udział 3 dwuosobowe zespoły, uczennice klas technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Każdy zespół  wykonał deser na zajęciach praktycznych w klasopracowni gastronomicznej CKZiU w Wyrzysku.

Wykonane prace konkursowe były oceniane przez jurorów, którzy wzięli pod uwagę:
- odpowiedni dobór składników,
- teksturę poszczególnych elementów deseru,
- kreatywność i estetykę podania,
- smak.

Poziom był bardzo wyrównany, każdy przygotował zaskakująco pyszne, kreatywne słodkości, Jury postanowiło przyznać wszystkim takie same nagrody, którymi były bony podarunkowe przekazane przez Pana Rafała Maławy, do wykorzystania w Restauracji ORION w Wyrzysku.

Dziękuję uczniom za udział, a sponsorowi za okazaną, kolejny raz pomocną dłoń.

materiał: Alina Kwiatkowska

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Naczepa platforma
Masaż leczniczy
MEBLE PIOTR PASIEKA
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)