Konkurs dla KGW. Najlepszy projekt zostanie wyróżniony nagrodą
fot. ARiMR
Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji konkursu organizowanego przez #Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pn. „Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka”. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przedmiotu, który może się stać nowym gadżetem ARiMR. Praca konkursowa powinna odwoływać się do tradycji polskiej wsi oraz kojarzyć z życiem rolników. Przy tworzeniu rękodzieła oczekujemy kreatywności i wykorzystania naturalnych surowców.
Najlepszy projekt zostanie wyróżniony nagrodą rzeczową o wartości do 2 tysięcy złotych (miejsce 2. – nagroda o wartości do 1,5 tys. zł, miejsce 3. – nagroda o wartości do 1 tys. zł).
Założenia konkursu
Konkurs trwa od 3 lipca 2023 r. do 29 września 2023 r.
- Uczestnikami konkursu mogą być koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2021 r. poz. 165, 1240)
- Koło może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę przesyłając wraz z dokumentacją jej zdjęcia poglądowe (maksymalnie 5 zdjęć).
- Technika wykonania jest dowolna. Oczekujemy własnoręcznie przygotowanego wytworu rękodzielniczego nawiązującego do lokalnych tradycji.
- Prace zgłoszone do konkursu powinny być wykonane w jak największym stopniu z surowców naturalnych (wiklina, ceramika, szkło, drewno, włókno, tkaniny naturalne, itp.).
- Szczegółowe warunki oraz zasady konkursu są określone w regulaminie dostępnym na stronie www.gov.pl/web/arimr.
Kryteria oceny nadesłanych prac
Zgłoszenia oceniane będą pod względem:
- jakości i estetyki,
- oryginalności,
- wykorzystania materiałów naturalnych przy tworzeniu pracy,
- możliwości dalszego powielania pracy jako gadżetu do promowania ARiMR.
Ogłoszenie wyników
Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości 13 października 2023 r. na stronie internetowej: www.gov.pl/web/arimr.
W pierwszej edycji konkursu zorganizowanej w 2021 roku wzięło udział 291 kół gospodyń wiejskich. Zwyciężyło KGW Jarzębina, które otrzymało m.in. lodówkę oraz kuchnię gazową. Drugie miejsce zajęło KGW Giedlarowa. W ręce Pań trafiły ekspres do kawy i dwa parowary. Trzecie miejsce przypadło w udziale KGW Brzeźno, Panie otrzymały bemar elektryczny i gofrownic. ARiMR wyróżniło 27 kół gospodyń wiejskich, którym przekazano m.in. lodówki turystyczne oraz gofrownice.
Informacja o rozstrzygnięciu pierwszej edycji konkursu: https://www.gov.pl/web/arimr/nagrody-w-konkursie-dla-kgw-kubek-dzbanek-czy-makatka-rekodzielo-to-jest-gratka-wreczone
W drugiej edycji konkursu zorganizowanej w 2022 roku otrzymaliśmy ponad 200 zgłoszeń od kół gospodyń wiejskich z całej Polski. Zwyciężyło KGW w Łopienniku Dolnym Kolonia, drugie miejsce zajęło KGW w Zdowie ,,Borowianki", a na ostatnim stopniu podium uplasowało się KGW w Radzewicach. Wszystkie koła, zgodnie z życzeniem, otrzymały bony oraz karty podarunkowe do wykorzystania m.in. w sieci sklepów ze sprzętami RTV i AGD. W drugiej edycji konkursu ARiMR przyznało w sumie 35 wyróżnień, którym przekazano zestawy gadżetów promocyjnych z logo Agencji.
Informacja o rozstrzygnięciu drugiej edycji konkursu: https://www.gov.pl/web/arimr/nie-tylko-brawa-dla-autorow-rekodziel-i-fotografii.
REGULAMIN_Kubek_dzbanek_czy_makatka
ZALACZNIK_NR_1_FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY_KGW
ZALACZNIK_NR_11_DO_FORMULARZA_ZGLOSZENIOWEGO_KGW
ZALACZNIK_NR_12_DO_FORMULARZA_ZGLOSZENIOWEGO_KGW
Źródło: ARiMR
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Pierwszy realny sprawdzian. Bezzałogowy statek powietrzny
System FlyEye 3.0 został wdrożony do użytku #w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej (8.K-PBOT) w 2019 r. Obsługą zestawu zajmują się piloci bezzałogowych statków powietrznych (BSP) klasy I z Grupy Rozpoznania Obrazowego (GRO), którzy do tej pory wykonali na nim ponad 700 h godzin nalotu. Bezcenne doświadczenie zdobyli podczas monitorowania szczelności wschodniej granicy RP, wskazywania zagrożeń związanych z falą powodziową na Odrze w ramach operacji pk. Feniks oraz licznych ćwiczeń na poligonach i terenach cywilnych.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)Nowe rezerwaty przyrody w regionie. Łącznie 150 ha lasów
Z okazji jubileuszu Lasy Państwowe na II Ogólnopolskiej Naradzie o Lasach ogłoszono# powstanie 53 nowych rezerwatów jeszcze w grudniu 2024 r., a kolejne 47 powstaną do końca 2025 r.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!