Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

22 lutego 2019

Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Udział wzięły cztery szkoły

fot. pow

fot. pow

W czwartek, 21 lutego 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyła# się II edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim dla Szkół Podstawowych i klas gimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie RAZEM DLA TRÓJKI w Nakle nad Notecią w ramach projektu "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w pamięci młodego pokolenia-edycja druga". Projekt współfinansuje Powiat Nakielski.

Celem organizowanego konkursu i wszystkich działań objętych projektem jest propagowanie wiedzy na temat zwycięskiego powstania w latach 1918-1919. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu rozwiązywali test złożony z zadań zamkniętych i otwartych. 

Do zmagań przystąpili uczniowie szkół: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Olszewce, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią.

Uczestnicy wykazali się dużym zasobem wiedzy. Różnice punktowe pomiędzy wynikami poszczególnych uczestników były nieznaczne. Jury, w skład którego weszły panie: Paulina Kamosińska, Magdalena Werner i Alicja Borus, po sprawdzeniu prac testowych ogłosiło nastepujące wyniki:

I miejsce:  Mikołaj Mamach

II miejsce: Julia Borakiewicz

III miejsce: Michał Szczęsny

Tuż za podium znaleźli się: Agata Grzegorczyk, Agnieszka Wojciechowska, Dawid Sikorski, Jan Darul oraz Maksymilian Tercjak, Filip Kaczmarek, Dominik Ksobiech, Filip Szczepaniak, Marta Cynarzewska i Karol Lidke.

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczyła uczestnikom konkursu dyrektor ZSP3 w Nakle nad Notecią pani Halina Lubiszewska.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy dużej znajomości tematu.

Serdecznie dziękujemy także nauczycielom, którzy czuwali nad przygotowaniem uczniów do konkursu. Podziękowania kierujemy do pań: Pauliny Kamosińskiej, Beaty Taczyńskiej-Milczarek, Dagmary Zemło-Dei, Joanny Małysz oraz pana Jacka Pedzińskiego. Dziękujemy Państwu za udział w tegorocznej edycji zmagań historycznych i zapraszamy do kolejnych.

Organizatorzy: Alicja Borus, Paweł Majda, Anna Kwasigroch

materiał:  Alicja Borus

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)