Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

Konkurs "Spotkanie z Ludolfiną”. Jury miało bardzo trudne zadanie

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki.

Pierwsze obchody tego  święta  odbyły się w 2020 roku. Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Głównym celem świętowania jest promocja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych. Ciągły rozwój, odkrycia i wynalazki wzmagają apetyt naukowców i odbiorców. Niejednokrotnie są to zagadnienia trudne, które wystarczy przedstawić w uproszczonej formie, żeby wzbudzić zainteresowanie i rozpalić ciekawość.

Pierwsze obchody tego  święta  odbyły się w 2020 roku. Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Głównym celem świętowania jest promocja nauk matematyczno-przyrodniczych oraz ścisłych i technicznych. Ciągły rozwój, odkrycia i wynalazki wzmagają apetyt naukowców i odbiorców. Niejednokrotnie są to zagadnienia trudne, które wystarczy przedstawić w uproszczonej formie, żeby wzbudzić zainteresowanie i rozpalić ciekawość.Z tej okazji nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zorganizowali kolejną już edycję konkursu skierowanego dla uczniów kl. 4 – 8. Zadaniem uczniów z klas czwartych i piątych było napisanie wiersza o liczbie pi. Natomiast starsi uczniowie mieli za zadanie wykonanie lapbooka na temat Ludolfiny. W konkursie wzięli udział uczniowie z: ZSP w Występie, ZSP w Paterku i ZSP w Ślesinie, łącznie pojawiło się 25 prac. Uczestnicy wykonali bardzo ciekawe i interesujące dzieła, jury miało trudne zadanie aby wyłonić zwycięzców.

Na podium stanęli:

w kategorii: Międzyszkolny Konkurs Literacko - Matematyczny – wiersz o Ludolfinie

Mateusz Grabarz – ZSP Występ – I miejsce
Karina Hapka – ZSP Paterek – II miejsce
Lena Kawała – ZSP Paterek, Filip Hojka - ZSP Ślesin – III miejsce

w kategorii: Międzyszkolny Konkurs na lapbooka - „Liczba Pi fascynuje od czasów starożytnych do dziś”

Mikołaj Woźniak – ZSP Ślesin, Amelia Misiura – ZSP Paterek – I miejsce
Maja Jasińska, Oliwia Lipkowska, Maja Wyrostek, Nadia Przybylińska – ZSP Paterek – II miejsce
Karolina Świtalska, Anna Warzybok, Anna Brzezińska, Anna Koniec, Jagoda Wójcik – ZSP Paterek – III miejsce
Zuzanna Makowska – ZSP Paterek, Remigiusz Skonieczny – ZSP Występ - wyróżnienie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy, inwencji twórczej, pracowitości, talentu plastycznego i pomysłowości. Serdeczne podziękowania należą się również nauczycielom, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie: p. Katarzynie Domek – ZSP Występ, p. Kamili Skubiszewskiej – ZSP Paterek i p. Donacie Budziak – ZSP Paterek.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję.

Materiał: mgr M. Mistrzak, mgr K. Skiba

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 60 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)