Konkurs "Poliglota". Rywalizowali uczniowie z 10 szkół

fot. Agnieszka Andrzejewska
12 marca 2025 r. o godzinie 09.00 w # Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Poliglota”.
Miło nam było przyjąć zgłoszenia z 10 szkół podstawowych. W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów i opiekunów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. "Dzieci Potulic" w Potulicach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Blechacza w Olszewce, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie oraz Zespołu Szkół w Występie.
Uczestnicy pisali dwa testy: język angielski poziom rozszerzony, język niemiecki poziom podstawowy. Każdy test składał się z III części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych.
Laureatami XVI edycji Powiatowego Konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Poliglota” zostali:
I miejsce – Karolina Idzik: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
II miejsce – Natalia Nowak: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
III miejsce – Franciszek Pieńkowski: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. Józefa Blechacza
Wicestarosta Nakielski, pan Michał Dubkowski, wręczył dyplomy.
Nagrody i drobne upominki zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu
Gratulujemy młodym „poliglotom”. Dziękujemy nauczycielom, opiekunom, rodzicom i dyrektorom, za przygotowanie uczniów i umożliwienie przybycia na konkurs.
Zapraszamy za rok.
materiał: Agnieszka Andrzejewska, Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria













Czytaj również
- Uczniowie brali udział w Dniu Geografa. Były wykłady i warsztaty
- Wzięli udział w Marszu Żywych. Refleksja nad okrucieństwem wojny
- Uroczyste pożegnanie. Maturzyści odebrali świadectwa
- Sprawdzili swoją wiedzę. Liliana w gronie laureatów powiatowego konkursu
- Drzwi Otwarte w „Żegludze”. Uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)