Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Konkurs Plastyczny. Laureaci poszczególnych kategorii

fot. kpt. Arkadiusz Bargieł

fot. kpt. Arkadiusz Bargieł

W sali hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach odbyło się otwarcie wystawy# pokonkursowej XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod nazwą „Moje życie to moja Olimpiada – w stulecie Służby Więziennej i Polskiego Komitetu Olimpijskiego”.

Honorowy patronat nad konkursem objął płk Jacek Gościak - Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy, Andrzej Kraśnicki - Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Sławomir Napierała - Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Finał konkursu

W tym roku konkurs cieszył się dużą popularnością. Wzięło w nim udział 57 dzieci z całej Polski. Na uroczyste otwarcie wystawy połączone z rozdaniem nagród, wyróżnień i upominków przyjechało kilkadziesiąt dzieci wraz z rodzicami. Wystawę otworzył mjr Adam Suchomski - Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, który wraz z Piotrem Rugowskim - Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Jarosławem Bartkowem - Przewodniczącym Stowarzyszenia Niezależnie Ubezpieczonych Funkjonariuszy i Pracowników Służb Mundurowych wręczali przybyłym młodym artystom nagrody i dyplomy.

Laureaci

Nagrodę Grand Prix konkursu w postaci roweru otrzymała Zosia Samełko z Nowogrodu w województwie podlaskim. Nagrodę w postaci roweru, jak co roku ufundowało Stowarzyszenie Niezależnie Ubezpieczonych Funkcjonariuszy i Pracowników Służb Mundurowych.

Lista laureatów konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria dzieci od 5 do 6 lat:
GRAND PRIX KONKURSU – Zosia Samełko
1 miejsce – Agata Kruk
2 miejsce – Kacper Widźgowski
3 miejsce – Blanka Ksobiak
wyróżnienie – Marcelina Zacharzewska
wyróżnienie – Zofia Kobylarz

Kategoria dzieci od 7 do 9 lat:
1 miejsce – Paweł Kruk
2 miejsce – Wiktoria Wajer
3 miejsce – Zuzanna Neilitz
wyróżnienie – Martyna Targosz
wyróżnienie – Emilia Hoppe

Kategoria dzieci od 10 do 12 lat:
1 miejsce – Lena Widźgowska
2 miejsce – Hanna Wajer
3 miejsce – Marcel Podkalicki
wyróżnienie – Zofia Bargieł

Kategoria dzieci od 13 do 18 lat:
1 miejsce – Mieszko Ksobiak
2 miejsce – Maciej Szpara
3 miejsce – Marysia Piasecka
wyróżnienie – Zuzanna Rogalska

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

 materiał: kpt. Jarosław Nurkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)