Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 października 2018

Konkurs Pięknego Czytania w ZSP w Lubaszczu. Recytowano poezję patriotyczną

fot. pow

fot. pow

Z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.# Wł. Łokietka w Lubaszczu odbył się Konkurs Pięknego Czytania Poezji Patriotycznej, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i nauczycieli polonistów.

Uczniowie recytowali m.in. utwory Antoniego Słonimskiego, Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy i Stanisława Barańczaka. Jury oceniało kulturę słowa, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. 
W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas: Ia, Ib, IIa, IIb i IIIb. I miejsce zajęła Nikola Nowak z klasy Ib czytając „Krzyżyk z Olszynki”, drugie uczennica klasy III b Kinga Brzycka, a trzecie Magdalena Iciek z klasy II b.  Wyróżniono również za interpretację utworu Wiktorię Polachowską i Angelikę Zielińską.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wykazanie się wrażliwością patriotyczną.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)