Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

18 października 2018

Konkurs Pięknego Czytania w ZSP w Lubaszczu. Recytowano poezję patriotyczną

fot. pow

fot. pow

Z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.# Wł. Łokietka w Lubaszczu odbył się Konkurs Pięknego Czytania Poezji Patriotycznej, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i nauczycieli polonistów.

Uczniowie recytowali m.in. utwory Antoniego Słonimskiego, Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy i Stanisława Barańczaka. Jury oceniało kulturę słowa, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. 
W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas: Ia, Ib, IIa, IIb i IIIb. I miejsce zajęła Nikola Nowak z klasy Ib czytając „Krzyżyk z Olszynki”, drugie uczennica klasy III b Kinga Brzycka, a trzecie Magdalena Iciek z klasy II b.  Wyróżniono również za interpretację utworu Wiktorię Polachowską i Angelikę Zielińską.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wykazanie się wrażliwością patriotyczną.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)