Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

18 października 2018

Konkurs Pięknego Czytania w ZSP w Lubaszczu. Recytowano poezję patriotyczną

fot. pow

fot. pow

Z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.# Wł. Łokietka w Lubaszczu odbył się Konkurs Pięknego Czytania Poezji Patriotycznej, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i nauczycieli polonistów.

Uczniowie recytowali m.in. utwory Antoniego Słonimskiego, Marii Konopnickiej, Władysława Bełzy i Stanisława Barańczaka. Jury oceniało kulturę słowa, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny. 
W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas: Ia, Ib, IIa, IIb i IIIb. I miejsce zajęła Nikola Nowak z klasy Ib czytając „Krzyżyk z Olszynki”, drugie uczennica klasy III b Kinga Brzycka, a trzecie Magdalena Iciek z klasy II b.  Wyróżniono również za interpretację utworu Wiktorię Polachowską i Angelikę Zielińską.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wykazanie się wrażliwością patriotyczną.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)