Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

07 kwietnia 2020

Konkurs Języka Niemieckiego. Sukcesy uczniów Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie I LO im. Bolesława Krzywoustego w finale Konkursu Języka Niemieckiego# "Młodzi XXI wieku o sztuce życia".

Uczniowie naszego liceum: Marta Sobczak- II medyczna, Julia Sudoł - I angielska, Szymon Lewandowski - III medyczna zostali zaproszeni na galę finałową konkursu języka niemieckiego "Młodzi XXI wieku. Niestety gala w związku z sytuacją epidemiczną w kraju została odłożona na inny dogodny termin. Konkurs organizowany jest w Bydgoszczy. Nasi uczniowie odnosili w nim liczne sukcesy zdobywając wyróżnienia lub zajmując miejsca na podium.

Uczniowie mają za zadanie napisanie eseju na podany temat. Tegoroczny temat brzmiał: „Die Kunst des Lebens besteht darin, zu lernen, im Regen zu tanzen, anstatt auf die Sonne zu warten.” - Wie verstehst du diese Worte? Treffen sie auch auf dein Leben zu? Was ist für dich „die Kunst des Lebens”? Äußere, begründe und belege mit Beispielen deine eigene Meinung. Jury oceniało treść pracy, jej zgodność z tematem, oryginalność i pomysłowość, formę i styl wypowiedzi, bogactwo językowe oraz poprawność językową. Prace nagrodzone i wyróżnione zostają opublikowane w pamiątkowej publikacji. Każdy uczestnik i jego nauczyciel otrzymują taką publikację.

I LO bierze udział w konkursie od 2010 r. Wśród laureatów i finalistów znajduje się obecnie wielu germanistów i lingwistów, absolwentów czy studentów kierunków ścisłych i przyrodniczych. Wszyscy wykorzystują praktyczną znajomość języka w swojej pracy zawodowej.

Zespół germanistek gratuluje uczestnikom tegorocznej edycji.

Materiał: Rozalia Wencel

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 47 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)