Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
06 sierpnia 2017

Koniec marzeń o pucharze. Mimo zaciętej rywalizacji, Gryf okazał się lepszy

5 sierpnia Zawisza Bydgoszcz rozegrał w Potulicach mecz z Gryfem #Sicienko. Było to spotkanie w ramach Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN (okręg bydgoski).

Gryf w minionym sezonie zajął wysokie, szóste miejsce w klasie okręgowej (grupa I kujawsko-pomorska), więc nie był łatwym przeciwnikiem. W kadrze meczowej Zawiszy zabrakło m.in. Nikodema Kasperczaka i kontuzjowanego Sergiusza Kota.

Jako pierwszy w 12 minucie prowadzenie zdobył Zawisza. Uderzeniem Wojciech Ruczyński pokonał bramkarza gości Adama Owsiannego, byłego zawodnika juniorów Zawiszy. W 27 minucie do akcji wkroczyło dwóch kolejnych, byłych piłkarzy Zawiszy. Po zagraniu Łukasza Piaseckiego i błędzie bydgoskich obrońców, gola zdobył Arkadiusz Woźniak. Oba zespoły przeprowadziły jeszcze kilka udanych ataków, ale mimo to, do przerwy było 1:1.

Gra w drugiej połowie dość długo przebiegała w środkowych rejonach boiska. W 73 minucie ostro strzelił Patryk Błażejewicz, a bramkarz Gryfu nie zdołał opanować futbolówki. W dobitce Wojciech Ruczyński skierował piłkę do siatki. Sędzia jednak gola nie uznał dopatrując się spalonego. Bramkę za to zdobył Gryf w 82 minucie. Kiedy wydawało się, że to koniec pucharowych marzeń Zawiszy, w doliczonym czasie gry padło wyrównanie, do którego doprowadził wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Maciej Nowacki. W odpowiedzi zaatakował Gryf, a po strzale Woźniaka i interwencji Jana Stypczyńskiego futbolówka trafiła w poprzeczkę. Mecz zakończył się remisem 2:2, więc arbiter zarządził dogrywkę.

W jej pierwszej części atakował Gryf. Woźniak najpierw strzelił wprawdzie niecelnie, ale kolejna akcja gości zakończyła się bramką Łukasza Dąbrowskiego. W 98 minucie drużyna z Sicienka wygrywała 3:2. Mimo kilku akcji ze strony Zawiszy, kibice nie doczekali się już bramki i bydgoska drużyna odpadła z pucharowej rywalizacji.

Zawisza Bydgoszcz (klasa A) – Gryf Sicienko (klasa okręgowa) 2:3 (1:1, 2:2)

1:0 Wojciech Ruczyński (12)
1:1 Arkadiusz Woźniak (27)
1:2 Szymon Graczyk (82)
2:2 Maciej Nowacki (90+2)
2:3 Arkadiusz Dąbrowski (98)