Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

13 maja 2019

Konferencja PiS. "Nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań"

fot. Mariusz Skoczek

fot. Mariusz Skoczek

W sobotę 11 maja w sali Kinoteatru Adria w Bydgoszczy# odbyła się Regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.. Prowadzący minister Łukasz Schreiber powitał przybyłych gości w osobach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, wojewody Mikołaja Bogdanowicza , ministra Krzysztofa Czabańskiego oraz liderów PiS z regionu oraz kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Prezes Jarosław Kaczyński , w swoim wystąpieniu podkreślił  znaczenie obrony narodowej waluty, która zapewnia nam wzrost a w razie kryzysu nas chroni. Przedstawił negatywne skutki wprowadzenia euro w krajach południowej Europy. Następnie mówił o dorobku rządu w postaci programów społecznych – „ Rodzina 500 +” czy obniżeniu wieku emerytalnego. Powiedział również o obronie naszych wartości po czym przytoczył słowa Prymasa Tysiąclecia w których podkreślił, że kto chce zniszczyć naród zaczyna od Kościoła. Wsparł również Kosmę Złotowskiego jako najlepszego kandydata do  parlamentu europejskiego nowej kadencji.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu nakreślił trzy cele: nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań.  Polska daje dobry przykład w centralnej Europie, zaczęła się silnie rozwijać kilka lat temu, gdy postawiliśmy na bardziej solidarny system. Zmniejszanie różnic połączyliśmy z rozwojem gospodarczym. Tacy chcemy być w Europie i chcemy Europy opartej o mądrą tradycję i dążącą do nowoczesności i normalności.

Na koniec głos zabrał lider listy w województwie kujawsko - pomorskim, europoseł  Kosma Złotowski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że nasza wizja to Europa 28 różnych państw, bo jesteśmy różni, mamy różne języki, mamy 28 różnych opinii publicznych. Chcemy nadawać kierunek Unii Europejskiej i potrzebujmy w parlamencie  mocnego głosu. Mocny głos na Polskę to tylko kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.

materiał: Mariusz Skoczek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 82 164

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)