Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

13 maja 2019

Konferencja PiS. "Nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań"

fot. Mariusz Skoczek

fot. Mariusz Skoczek

W sobotę 11 maja w sali Kinoteatru Adria w Bydgoszczy# odbyła się Regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.. Prowadzący minister Łukasz Schreiber powitał przybyłych gości w osobach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, wojewody Mikołaja Bogdanowicza , ministra Krzysztofa Czabańskiego oraz liderów PiS z regionu oraz kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Prezes Jarosław Kaczyński , w swoim wystąpieniu podkreślił  znaczenie obrony narodowej waluty, która zapewnia nam wzrost a w razie kryzysu nas chroni. Przedstawił negatywne skutki wprowadzenia euro w krajach południowej Europy. Następnie mówił o dorobku rządu w postaci programów społecznych – „ Rodzina 500 +” czy obniżeniu wieku emerytalnego. Powiedział również o obronie naszych wartości po czym przytoczył słowa Prymasa Tysiąclecia w których podkreślił, że kto chce zniszczyć naród zaczyna od Kościoła. Wsparł również Kosmę Złotowskiego jako najlepszego kandydata do  parlamentu europejskiego nowej kadencji.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu nakreślił trzy cele: nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań.  Polska daje dobry przykład w centralnej Europie, zaczęła się silnie rozwijać kilka lat temu, gdy postawiliśmy na bardziej solidarny system. Zmniejszanie różnic połączyliśmy z rozwojem gospodarczym. Tacy chcemy być w Europie i chcemy Europy opartej o mądrą tradycję i dążącą do nowoczesności i normalności.

Na koniec głos zabrał lider listy w województwie kujawsko - pomorskim, europoseł  Kosma Złotowski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że nasza wizja to Europa 28 różnych państw, bo jesteśmy różni, mamy różne języki, mamy 28 różnych opinii publicznych. Chcemy nadawać kierunek Unii Europejskiej i potrzebujmy w parlamencie  mocnego głosu. Mocny głos na Polskę to tylko kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.

materiał: Mariusz Skoczek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 82 164

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)