Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

13 maja 2019

Konferencja PiS. "Nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań"

fot. Mariusz Skoczek

fot. Mariusz Skoczek

W sobotę 11 maja w sali Kinoteatru Adria w Bydgoszczy# odbyła się Regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.. Prowadzący minister Łukasz Schreiber powitał przybyłych gości w osobach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, wojewody Mikołaja Bogdanowicza , ministra Krzysztofa Czabańskiego oraz liderów PiS z regionu oraz kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

Prezes Jarosław Kaczyński , w swoim wystąpieniu podkreślił  znaczenie obrony narodowej waluty, która zapewnia nam wzrost a w razie kryzysu nas chroni. Przedstawił negatywne skutki wprowadzenia euro w krajach południowej Europy. Następnie mówił o dorobku rządu w postaci programów społecznych – „ Rodzina 500 +” czy obniżeniu wieku emerytalnego. Powiedział również o obronie naszych wartości po czym przytoczył słowa Prymasa Tysiąclecia w których podkreślił, że kto chce zniszczyć naród zaczyna od Kościoła. Wsparł również Kosmę Złotowskiego jako najlepszego kandydata do  parlamentu europejskiego nowej kadencji.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu nakreślił trzy cele: nowoczesność, normalność oraz skuteczność naszych działań.  Polska daje dobry przykład w centralnej Europie, zaczęła się silnie rozwijać kilka lat temu, gdy postawiliśmy na bardziej solidarny system. Zmniejszanie różnic połączyliśmy z rozwojem gospodarczym. Tacy chcemy być w Europie i chcemy Europy opartej o mądrą tradycję i dążącą do nowoczesności i normalności.

Na koniec głos zabrał lider listy w województwie kujawsko - pomorskim, europoseł  Kosma Złotowski. W swoim wystąpieniu podkreślił, że nasza wizja to Europa 28 różnych państw, bo jesteśmy różni, mamy różne języki, mamy 28 różnych opinii publicznych. Chcemy nadawać kierunek Unii Europejskiej i potrzebujmy w parlamencie  mocnego głosu. Mocny głos na Polskę to tylko kandydaci Prawa i Sprawiedliwości.

materiał: Mariusz Skoczek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 82 165

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)