Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Konferencja Naukowa Muzealników Województwa. Spotkanie w Chełmnie

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

W piątek, 17 listopada wzięliśmy udział #w V Konferencji Naukowej Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Podczas spotkania dzieliliśmy się między innymi wiedzą i doświadczeniami w postpandemicznych czasach. Wśród prelegentów znalazła się również nasza współpracowniczka pani Anna Sergott, który wygłosiła referat pt. "Wystawa Obrzędowość pogrzebowa jako przyczynek do dyskusji czy warto podejmować "trudne tematy"".

Tym razem muzealników z terenu naszego województwa gościło Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Spotkanie odbyło się w starym ratuszu miejskim, który od wielu lat pełni funkcję głównej siedziby chełmińskiego muzeum.

Jeśli nie mieliście okazji odwiedzić Chełmna, koniecznie musicie to zrobić. To niezwykle urokliwie miasto zachwyca mnogością zabytków w tym niemal kompletnie zachowanymi murami miejskimi z bramami i basztami, renesansowym ratuszem, gotyckimi kościołami takimi jak parafialny kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Pofranciszkański kościół św. Jakuba i Mikołaja, Podominikański kościół św. ap. Piotra i Pawła, Kościół Ducha Świętego oraz wieloma innymi. Nas szczególnie zachwyciła panorama miasta widziana z drugiego brzegu Wisły.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)