Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

24 czerwca 2022

Kończy się rok szkolny. Niech żyją wakacje!

fot. UMWKP

fot. UMWKP

Dla ponad 287 tysięcy uczniów z regionu kończy się rok szkolny. Świadectwa # odebrało blisko 187 tysięcy uczniów szkół podstawowych w Kujawsko-Pomorskiem. To był wyjątkowy rok, pełen wyzwań i sprawdzianów. Czas rozpocząć wakacje!

– Niezależnie od tego,  czy  wyjedziecie  daleko,  czy  blisko,  macie  obowiązek  dobrze  ten  czas wykorzystać, rezygnując z rutyny i ładując akumulatory. Będą Wam musiały wystarczyć na dziesięć pracowitych miesięcy – mówi marszałek Piotr Całbecki

 Nasi uczniowie, nasi nauczyciele

W Kujawsko-Pomorskiem mamy około 730 szkół podstawowych, prawie 180 liceów oraz blisko 250 techników i szkół branżowych. Do tych i innych placówek edukacyjnych (także przedszkoli) w roku szkolnym uczęszczało w sumie 350 tysięcy dzieci i młodzieży. Pracuje w nich ponad 45 tysięcy nauczycieli.

Kończący się rok szkolny był szczególny. Aby umożliwić kontynuowanie nauki i wesprzeć w poznawaniu regionu uchodźców z Ukrainy, uruchomiliśmy zajęcia prowadzone w języku ukraińskim w naszej Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. https://kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/38733-kujawsko-pomorska-e-szkola-doceniona-za-innowacyjnosc

Mamy wielu wybitnie uzdolnionych uczniów

W roku szkolnym 2021/2022 we wszystkich projektach stypendialnych o charakterze naukowym stypendia uzyskało prawie 1,5 tysiąca uczniów. W programie „Humaniści na start!” jest ich 400, Prymusów Pomorza i Kujaw jest 548, natomiast Prymusów Zawodu Kujaw i Pomorza II 500. Tytuł prymusa z powiatu nakielskiego otrzymał Adrian Nalepa, uczeń I LO im. B. Krzywoustego w Nakle.

materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego/red.


Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (7)

  Pedagog, w dniu 24-06-2022 15:11:57 napisał:

  Dla wielu tych dzieci to ponure koleje losu okupione samotnością.Pozostaną w murach własnych mieszkań,na placach pobliskich szkół.Dla nich wakacje to abstrakcja.Pomoc instytucjonalna dla rodzin ubogich to fikcja.Ile nakielskich dzieci cierpi,dla ilu wyjazd na obóz,kolonie to marzenie,którego nie zrealizują bo rodziców na to nie stać-? Pozostaną im osiedlowe trzepaki,obskurna przystań z koszmarną Notecią.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Mateusz , w dniu 24-06-2022 21:15:04 napisał:

  Zapraszam pedagog na OS Kaz Wielkiego zobaczyc jak te biedne dzieci z OS Lokietka przyjezdzajac grac w kosza uzywaja slow uzywaja na Kur H jak pala PAPIEROSY PIJA PIWO i sikaja jak psy przy klatce bloku nr 6 a jak jest duzo moczu to sikaja przy nastepnej klatce smierdzi moczem wspaniali rodzice sie nie interesuja gdzie sa ich dzieci od 14 do 22 godz a sa to nastalatkowie w wieku14 15 lat wiec prosze nie uzalac sie nad nim bo ich wychowanie ma duzo do zyczenia

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)