Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Koncert pieśni patriotycznych. Na znak pamięci zapalono znicze

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 11 listopada 2019r. w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Paterku, po mszy św. w intencji# Ojczyzny sprawowanej przez proboszcza ks. Mariusza Zbieranek odbył się koncert pieśni patrio-tycznych i wojskowych pt. „Moja Niepodległa”, który staje się powoli tradycją w naszej miejscowości i niezmiennie cieszy się powodzeniem.

Program został podzielony na 3 części. Pierwsza zawierała piosenki i pieśni z czasów I wojny światowej oraz wcześniejsze, druga tematycznie była związana z II wojną światową, a w trzeciej części usłyszeliśmy utwory z lat 70-tych i 80-tych. Każdą z części poprzedziła prezentacja zdjęć z tamtych czasów. Wszystkie utwory wraz z mieszkańcami Paterka wykonali uczniowie oraz zuchy i harcerze z naszej szkoły.

Była też okazja do zakupu rogali przygotowanych przez rodziców uczniów. Po koncercie wszyscy udali się pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze na znak pamięci tym, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę.

Organizatorki koncertu p. A. Karolczak, A. Lemantowicz, M. Prymula składają podziękowania za wielką pomoc p. Zdzisławowi Sell oraz p. Wojciechowi Kniole w przygotowaniu scenografii.

materiał: Anna Lemantowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)