Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

14 października 2023

Koncert Beaty Bednarz

fot. powierzone

fot. powierzone

Od parunastu lat, każdej drugiej soboty października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. To dzień, w którym głośno mówi się o problemach hospicjów oraz ludzi chorych na przewlekłe, nie poddające się leczeniu choroby o niekorzystnym rokowaniu i upomina o prawa chorych terminalnie do profesjonalnej opieki paliatywnej.

Hasło tegorocznego ŚDHiOP to: "Społeczności współczujące: razem dla opieki paliatywnej.” Współczująca społeczność jest pełna troski o ludzi chorych, ma wysoko rozwiniętą zdolność reagowania na ich potrzeby, pomaga im żyć, jest świadoma problemów związanych z końcem życia.

Tradycyjnie włączamy się we wspólne przeżywanie tego dnia. Zapraszamy wszystkich Państwa na organizowany z tej okazji 14 października br, koncert Beaty Bednarz.

Szczegóły na plakacie. Do zobaczenia.

Materiał: Michał Dubkowski / NOK Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)