Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2019

Kolejny turniej brydża sportowego. Brzykcy i Popczyński najlepsi

fot. KP

fot. KP

Brydżowy duet z Nakła Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński zwyciężył w turnieju# brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

W każdy drugi poniedziałek miesiąca brydżyści w całym kraju rozgrywają turniej, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy. Spośród 12 turniejów Korespondencyjnych Mistrzostw Polski, klasyfikowanych jest 8 najlepszych rezultatów. W eliminacjach tych uczestniczy również nakielska sekcja brydża sportowego.

W poniedziałek, 9 grudnia rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach grudniowej eliminacji KMP. Wyniki zaliczane były również do klasyfikacji generalnej Grand Prix Powiatu Nakielskiego roku 2019. Wystąpiło 11 par z: Nakła, Mroczy, Kcyni, Grudziądza, Sicienka i Szubina. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

W turnieju z dużą przewagą zwyciężyła para Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński. Na drugim miejscu uplasował się mikst Aleksandra Granowska i Alfred Nowak. Dwie pierwsze pary reprezentują trzecioligowy klub Eurobac I. Na drugim miejscu „zmieściła się” również para z Mroczy: Stefan Kamiński i Jerzy Tajer.

Wyniki uzyskane przez najlepszą nakielską parę dawały realne szanse na zdobycie punktów rankingowych. Niestety, po podliczeniu wyników 758 par (53 z 58 ośrodków) duet Brzykcy i Popczyński zajmuje 69 miejsce. Punkty uzyskuje jedynie 50 najlepszych par.

Wyniki:
1. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński - 63.75%
2. Aleksandra Granowska/Alfred Nowak - 54.32%
2. Stefan Kamiński/Jerzy Tajer - 54.32%
4. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński - 52.05%
5. Włodzimierz Heymann/Piotr Wołowski - 51.29%
6. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski - 50.15%
7. Jan Kudła/Jan Nowakowski - 48.64%
8. Alina Majchrzak/Bogdan Kowalczyk - 48.26%
9. Tadeusz Nitka/Marceli Pluciński - 47.88%
10. Bartłomiej Pałubicki/Zbigniew Pełka - 44.85%
10. Krzysztof Dembek/Włodzimierz Suchodolski – 44.85%.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Przechodzień, w dniu 12-12-2019 14:03:03 napisał:

    Cieszy mnie to.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż na każdą okazję
Budowa hal
Meble pokojowe
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Oczyszczanie twarzy
Jadalnia / pokój dzienny
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)