Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
15 maja 2018

Kolejny gość w bibliotece. Ks. Adam Przyborski jest autorem książek o Krajnie

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle zaprasza na spotkanie #autorskie z księdzem Adamem Przyborskim, autorem książek o Krajnie.

Spotkanie odbędzie się  w czwartek, 24 maja 2018 r. o godz. 17.00 w bibliotece  przy ul. Bartkowskiego 1. Wstęp wolny

Ksiądz Adam Przyborski urodził się w 1960 r. w Mieścisku. Ukończył Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie  1 czerwca 1985 r. przyjmując święcenia kapłańskie. Obecnie jest proboszczem w parafii św. Józefa w Osieku nad Notecią. Ks. Adam Przyborski od lat jest wielkim miłośnikiem Krajny, w lokalnej prasie opublikował ponad sto artykułów poświęconych historii tego regionu.  Jest również autorem książek: „Historia parafii św. Józefa w Fanianowie 1936 – 2004”, „Dzieje Ziemi dębińskiej 12328 – 1945”, „Historia parafii św. Józefa w Osieku nad Notecią 1925 – 2010”, „Krajna. Historia. Miejsca .Ludzie”, „Krajanie”.

materiał PiMBP Nakło

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Jadalnia / pokój dzienny
Drobne naprawy
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Sprawdzanie geometrii kół
SALON - TORONTO
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Masaż gorącymi kamieniami
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)