Dziś mamy 26 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

15 maja 2018

Kolejny gość w bibliotece. Ks. Adam Przyborski jest autorem książek o Krajnie

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle zaprasza na spotkanie #autorskie z księdzem Adamem Przyborskim, autorem książek o Krajnie.

Spotkanie odbędzie się  w czwartek, 24 maja 2018 r. o godz. 17.00 w bibliotece  przy ul. Bartkowskiego 1. Wstęp wolny

Ksiądz Adam Przyborski urodził się w 1960 r. w Mieścisku. Ukończył Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie  1 czerwca 1985 r. przyjmując święcenia kapłańskie. Obecnie jest proboszczem w parafii św. Józefa w Osieku nad Notecią. Ks. Adam Przyborski od lat jest wielkim miłośnikiem Krajny, w lokalnej prasie opublikował ponad sto artykułów poświęconych historii tego regionu.  Jest również autorem książek: „Historia parafii św. Józefa w Fanianowie 1936 – 2004”, „Dzieje Ziemi dębińskiej 12328 – 1945”, „Historia parafii św. Józefa w Osieku nad Notecią 1925 – 2010”, „Krajna. Historia. Miejsca .Ludzie”, „Krajanie”.

materiał PiMBP Nakło

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Makijaż ślubny
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)