Dziś mamy 19 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2022

Kolejny dzień z dużą liczbą zakażeń. Sprawdzamy dane z naszego regionu!

fot. pixabay

fot. pixabay

20 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 32 835 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 315 osób zakażonych koronawirusem. Z czego 78 osób miało choroby współistniejące.

Województwo kujawsko-pomorskie

Nowe przypadki: 1 161

Przypadki śmiertelne: 22

W ciągu doby w kujawsko-pomorskim wykonano 5 290 testów. W naszym województwie 15 780 osób przebywa na kwarantannie.

Powiat nakielski

W ciągu doby odnotowano 41 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Nie zmarła żadna osoba. Wykonano 180 testów, a 445 osób objętych jest kwarantanną.

Oceń artykuł: 1 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (10)

  hjh, w dniu 20-01-2022 12:12:33 napisał:

  matko bosko...wszyscy zginiemy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (15)

  Niedzielski, w dniu 20-01-2022 12:31:40 napisał:

  Że wam, którzy piszecie (przepisujecie bez chwili refleksji) te kłamliwe teksty każdego dnia chce się patrzeć w lustro na swoją twarz. Bezmyślność lub sprzedajność.

  odpowiedz

  • 9 (21)

  Wiking, w dniu 20-01-2022 13:08:41 napisał:

  No niestety jak to ująć redakcja i pozostali są sprzedawczykami totalnymi sprzedają się żeby zarabiać ogromna kasę za pisanie tych oto zakłamanych statystyk ja przeziębienie, grypę. Nie dajmy się oszukiwać że to jakiś Omikron itp ludzie chorować będą zawsze a wam za to płacą byście lykalii ta ścieme

  odpowiedz

  • 10 (20)

  Bez maseczki, w dniu 20-01-2022 14:34:55 napisał:

  Gdyby nie telewizja i radio, to ludzie nie zorientowali by się że jest jakaś pandemia. Na szczęście radio i TV ciągle tłuką dzienny raport testów dodatnich i zgonów przypisanych do c-19 Propaganda dwoi się i troi by utrzymać stan paniki i histerii. Wielka Brytania ogłosiła dzisiaj koniec pandemii ;-) Jaja jak berety.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (8)

  A..n, w dniu 20-01-2022 18:04:18 napisał:

  Zaraz wiosną później lato i nie będzie mowy o statystykach i świrze bo będą tak niskie że nie będzie sensu o tym pisać.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  martynka, w dniu 20-01-2022 18:39:24 napisał:

  to nie jest zwykly wirus

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (12)

  hrabia Leon, w dniu 20-01-2022 20:06:28 napisał:

  Śpieszmy się kochać zaszczepionych, tak szybko odchodzą…

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Realista, w dniu 20-01-2022 20:14:50 napisał:

  Jest też pozytwyny aspek w tej całej pandemii. Otóż ostatnimi czasy w kilku krajach europejskich zainicjonowano publiczne odmawianie Różańca świętego, przez ludzi dobrej woli, o ustanie pandemii i powstrzymanie pogłebiającego się reżimu sanitarnego. Jak już wszystkie środki działania zawodzą to ludzie zwracają się do Pana Boga za pośrednictwem Maryi o Bożą interwencję w świecie. W Austrii takim organizatorem odmawiana publicznego Różańca jest Alexander Tschugguel. Ten sam Alexander Tschugguel zasłyną z wrzucenia inkaskiego bożka Pachamama do Tybru podczas odbywającego się w Watykanie Synodu Amazońskiego w październiku 2019 roku.

  odpowiedz

  • 2 (10)

  Roman_Nakło, w dniu 20-01-2022 21:41:46 napisał:

  LUDZIE!! obudźcie się, nie ma żadnego COVID-a, to tylko propaganda telewizyjna. Za moich czasów (a jestem rocznik 1951) czosnek dawali dzieciakom, na dwór do wieczora puszczali i było dobrze, a teraz jakieś życie zdalne.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Schab b/k
14,44PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Olej zwyczajny 0,9l
6,99PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)