Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

Kolejne zebranie sprawozdawcze. Spółka wodna podsumowała ubiegły rok

fot. MM

fot. MM

14 marca w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy zorganizowano walne zebranie # delegatów zarządu gminnej spółki wodnej w Nakle.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: zastępca burmistrza Nakła Piotr Kalamon, dyrektor wydziału środowiska w starostwie powiatowym Elżbieta Bielińska oraz dyrektor powiatowego urzędu pracy Przemysław Ulatowski. Na zebraniu przedstawiono sprawozdania zarządu, komisji rewizyjnej z wykonania robót konserwacyjnych, z wykonania planu finansowego. Nie zabrakło również projektów planów na rok 2019 dotyczących prac zarządu, robót konserwacyjnych oraz finansów spółki

Gminna Spółka Wodna obejmuje swoją działalnością obszar zmeliorowany w ilości 1 908,98 ha (z tego 1 110,38 ha to grunty orne, a 798,49 ha stanowią łąki i pastwiska), co stanowi 62% ogólnej powierzchni zmeliorowanej w gminie Nakło.  Wartość wykonanych prac na urządzeniach melioracyjnych wyniosła  ok. 310 tys. zł. W roku 2018 zebrano składki członkowskie w wysokości 82 tys. 777 zł, co stanowi 96% ściągalności składek. Wysokość składki członkowskiej wynosiła 45 zł za 1 ha. Na spotkaniu delegacji postanowili podnieść wspomnianą stawkę do 50 zł za 1 ha. Spółka w ubiegłym roku musiała się zmierzyć z wieloma problemami, m.in. całkowitym brakiem pracowników z branży melioracyjnej, kradzieżą i niszczeniem urządzeń melioracyjnych, konserwacją rowów na długości 96 tys. 693 km (tj. 145% planu), jednakże dzięki pomocy finansowej i rzeczowej uzyskanej z różnych podmiotów udało się wykonać te zadania

Warto nadmienić, iż koszt, jaki poniosła spółka na rozbiórkę tam bobrowych w 2018 roku wyniósł niespełna 6 tys. 500 zł. W związku z tym na zebraniu wspomniano, że wnioski o odszkodowanie za szkody wyrządzone przez bobry należy składać indywidualnie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Odchudzanie
Skup i sprzedaż części
Konstrukcje stalowe
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)