Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

15 stycznia 2018

Kolejne spotkanie w ramach II ligi. Do Nakła przyjechał Stoczniowiec Gdańsk

13 stycznia Womix NTS Trójka Nakło rozegrał swoje kolejne spotkanie w ramach II #ligi PZPS. Tym razem do Nakła przyjechał Stoczniowiec Gdańsk – wicelider tabeli. Nakielanie przegrali 3:0, mimo ambitnej walki w każdym secie, nie udało im się zdobyć choćby seta.

Początek spotkania należał do gospodarzy - nakielanie zaczęli od prowadzenia 5:2. Później gdańszczanie szybko odrobili straty i wyrównali stan na 8:8. Do końca seta żadna z drużyn nie uzyskała więcej niż dwupunktowej przewagi, ale w końcówce to goście zachowali więcej zimnej krwi i wygrali tego seta na przewagi 32 do 30.

W drugiej partii na początku nakielanie zaczęli bardzo chaotycznie i po kilkunastu akcjach było 8:4 dla Gdańska. W kolejnej fazie NTS cierpliwie i z dużą walką odrabiał straty. Przyniosło to pozytywne efekty, ponieważ doprowadził do remisu, a nawet wyszedł na wysokie prowadzenie 18:14. Nakielanie prowadzili już 20:16, niestety kolejne akcje należały do gdańszczan i to oni wygrali tego seta do 23. Mimo wysokiej skuteczności NTS-u na siatce (16 pkt. w ataku) , nie udało im się wygrać tej partii.

W trzeciej odsłonie Stoczniowiec zaczął od wysokiego prowadzenia 7:2 i 9:3. Nakielanie nieco odrobili straty i było już tylko 12:9 dla gości z Gdańska. Później ponownie gdańszczanie podwyższyli swoją przewagę i wygrywali już 20:14. NTS zdołał jeszcze raz zmniejszyć stratę do trzech punktów (22:19), ale niestety końcówka ponownie należała do Stoczniowca i to oni wygrali tę partię do 20, a cały mecz 3:0.

Trener Kacper Zieliński po meczu powiedział: „Mimo, że przegraliśmy 3:0, mecz zagraliśmy całkiem nieźle. Myślę, że gdyby nie nieporozumienia w końcówkach setów, oraz bardziej zdecydowane ataki w końcówkach, wynik mógłby się odwrócić, ale nie ma co gdybać. Nie zdobyliśmy dzisiaj żadnych punktów , ale jest wiele pozytywów, chociażby nasza gra w obronie, oraz postawa kilku graczy. Myślę, że to dobrze wróży na przyszłość. Na koniec chciałbym jeszcze podziękować kibicom za liczne przybycie oraz doping. Teraz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że na boisku czuć wasze wsparcie. Mam nadzieje, że będziecie z nami do końca sezonu mimo naszych dotychczasowych porażek."

WOMIX NTS Trójka Nakło – GKS Stoczniowiec Gdańsk 0:3 (30:32, 23:25, 20:25)

WOMIX: Wołowicz Mateusz (1), Kurowski Patryk (7), Majewski Jakub (14), Zieliński Kacper (19), Świtalski Maciej (5), Zieliński Piotr (1), Kiersznicki Mateusz (L) oraz Kwasigroch Antoni (3), Kozłowski Wojciech (kpt.)(1), Baran Krzysztof i Wnuk Waldemar.

Aktualnie WOMIX NTS Trójka Nakło zajmuje 5 miejsce w tabeli II ligi pierwszej grupy PZPS z dorobkiem 16 punktów. Do końca rundy zasadniczej nakielanom pozostało jedno spotkanie. Za tydzień 21 stycznia Womix NTS Trójka Nakło rozegra je na wyjeździe w Kołobrzegu, gdzie zmierzy się z tamtejszym UKS OPP.