Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2020

Kolejne działania Terytorialsów. Dostarczają wielkanocne paczki

fot. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

fot. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Wielkanocna paczka świąteczna jest kolejnym wspólnym projektem Urzędu Marszałka #Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”. Projekt jest skierowany do osób najbardziej potrzebujących, seniorów, żołnierzy AK, żołnierzy podziemia niepodległościowego z okresu po 1945r. oraz weteranów poszkodowanych podczas pełnienia misji poza granicami kraju.

Cały projekt jest kontynuacją realizacji zadania wsparcia osób starszych i seniorów. Już od 16 marca br. Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli bezpośrednie wsparcie i pomoc dla seniorów z Dziennych Domów Opieki Społecznej, jak również żołnierzy AK.

Polegało ono początkowo na rozwożeniu żywności dla ok.80 seniorów w gminie Zła Wieś Wielka i w miejscowości Górzno. Jednakże z dnia na dzień liczba osób potrzebujących zwiększała się i objęła swym zasięgiem prawie całe województwo kujawsko-pomorskie.

W obliczu epidemii szczególną troską i opieką należy otoczyć seniorów i żołnierzy Armii Krajowej, którzy ze względu na Covid-19, powinni bezwzględnie pozostać w domach. Wielu z nich mieszka samotnie i nie ma nikogo bliskiego, kto mógłby im zrobić zakupy, czy chociażby pomóc wykupić niezbędne lekarstwa.

Dlatego też, ten wyjątkowy czas świąt Wielkanocnych jest dla nich niezwykle ważny. Paczki wielkanocne, które są rozwożone już od dwóch dni po całym województwie kujawsko-pomorskim zawierają produkty żywnościowe takie jak: dżemy, powidła, żurek/biały barszcz w kartonie, soki, herbata, kawa, babka świąteczna pakowana, czekolady, słodycze, konserwy, suszone wędliny/kabanosy, etc.

Seniorzy, żołnierze AK dostają również Informatory Seniora i życzenia świąteczne od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jak również od Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Liczba paczek, które zostaną dostarczone to ponad 350 adresów i miejsc, w które pojadą Terytorialsi.

W całym kraju w działania związane z walką z koronawirusem zaangażowanych jest 2,1 tys. żołnierzy WOT. Od ponad miesiąca Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „ODPORNA WIOSNA” (RESILIENT SPRING). Jej celem jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

Materiał: kpt. dr Diana WARCHOCKA oficer prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  frog, w dniu 09-04-2020 16:52:21 napisał:

  w całym kraju trwają nadal działania propagandowe na rzecz terytorialsów, chwała bohaterom

  odpowiedz

  • 4 (6)

  a, w dniu 09-04-2020 17:55:00 napisał:

  Czy ktoś bada terytorialsów? Czy aby nie są źródłem zakażeń? Chodzą od domu do domu i nie wiadomo z kim się stykają! Ta nachalna propaganda o niezbędności chłopaczków bawiących się w żołnierzy jest obrzydliwa.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Tomek, w dniu 13-04-2020 13:09:26 napisał:

  Popieram projekt. Brawo!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Siłownia
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Novitus Deon E
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Budowa magazynów
Oczyszczanie twarzy
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)