Dziś mamy 26 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

Kolejna gratka na nakielskim rynku. Przyjdź i zobacz

11 listopada 2018 r. na nakielskim Rynku zostanie udostępniona wystawa plenerowa #mójniepodległy.

Jest to efekt działań Muzeum Ziemi Krajeńskiej zmierzających do gromadzenia informacji o mieszkańcach Krajny, którzy w różnych okresach działali na rzecz odzyskania, obrony lub utrzymania niepodległości. Ekspozycja przybliża sylwetki 29 osób oraz historię Batalionu Obrony Narodowej Nakło, składa się na nią 20 plansz.

Biogramy i pamiątki zostały udostępnione m.in. przez mieszkańców Nakła nad Notecią, Torunia, Broniewa, niektóre są efektem kwerendy w archiwach państwowych.

Autorami wystawy są: Tomasz Pasieka, Mariusz Gratkowski, Krzysztof Kamil Przygoda, Anna Sergott. Opracowanie graficzne: Krzysztof Kamil Przygoda

Materiał: Tomasz Pasieka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)