Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
09 maja 2018

Kolejna akcja krwiodawstwa. Zebrano ponad 11 litrów cennego leku

fot. powierzone

fot. powierzone

9 maja Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży # Pożarnej w Nakle nad Notecią zorganizował kolejną akcję krwiodawstwa. Dzisiejsza zbiórka nakierowana była na pozyskanie jak największej ilości krwi i uzupełnienie jej zapasów.

Podczas dzisiejszej akcji krew oddało 25 osób, co przełożyło się na ponad 11 litrów krwi.

Dziękujemy tym, którzy poświęcili kilkanaście minut ze swojego dnia – Wasz czas może oznaczać wiele lat czyjegoś życia. Zachęcamy do udziału w podobnych akcjach również tych, których dziś z nami nie było.

Co minutę w Polsce potrzebny jest litr krwi, a życie pacjenta wymagającego transfuzji będzie zagrożone, jeśli w porę jej nie otrzyma. Nie wahajcie się więc – czyjeś życie zależy od Was.

materiał: mł. ogn. Katarzyna Krzoska Klub HDK PCK przy KP PSP w Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
PIZZA
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
BIURKA
SALON - ASPEN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)