Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Kochamy nasze babcie i dziadków! Dzieci przygotowały zimowe przedstawienie

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, dni, o których żaden wnuk i żadna wnuczka nie mogą # w żadnym razie zapominać.

Dzień babci powstał w Polsce niedawno. Zaczęto go obchodzić w 1964 roku. Sam pomysł obchodzenia tego święta związany był z chęcią uhonorowania aktorki Mieczysławy Ćwiklińskiej. Dzień dziadka powstał prawdopodobnie wtórnie, dzień po święcie babć, które przyjęło się w całej Polsce. Można znaleźć także informację, że święto to przywędrowało do nas z Ameryki w latach 80. XX wieku.

O święcie tym nie zapomniały 3-latki z przedszkola "Donald" w Nakle. Dzieci na tę wyjątkową okazję przygotowały zimowe przedstawienie wypełnione wierszykami, piosenkami oraz tańcami. Maluszki zaprezentowały przed wspaniałymi gośćmi swoje umiejętności, przełamując niejednokrotnie lęk i nieśmiałość przed publicznym występem.

Braw i okrzyków zachwytu nie było końca, zwłaszcza kiedy przedszkolaki wręczyły swoim babciom i dziadkom przygotowane upominki w postaci laurek i własnoręcznie pomalowanych bałwanków. To przeurocze spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wymianą wrażeń związanych z występami dzieci.

Drodzy i kochani dziadkowie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

materiał: mgr A. Makowczyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)