Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Kierunek – Górka Klasztorna. Ponad 100 pielgrzymów rozpoczęło wędrówkę

fot. MM

fot. MM

Piesza pielgrzymka licząca ponad# 100 osób wyruszyła w sobotę o 6:30 spod kościoła pw. św. Wawrzyńca w Nakle do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej. Trasa wiedzie m.in. przez takie miejscowości jak Olszewka, Dębowo oraz Liszkowo.

Pielgrzymi przejdą ponad 30 kilometrów, by spotkać się z Matką Boską Górecką. Zanim jednak rozpoczęli wędrówkę, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca ks. Michał Adamczyk oficjalnie ich pożegnał, odmawiając z pielgrzymami modlitwę. Przewodnikiem grupy jest wikariusz ks. Igor Wichrowski. Pielgrzymi ze śpiewem na ustach wędrują w stronę Sanktuarium Maryjnego, by podczas uroczystego nabożeństwa powierzyć Matce Boskiej Góreckiej swoje intencje.

Oceń artykuł: 43 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
ZIEMNIAKI MŁODE
1,49PLN
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)