Dziś mamy 29 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

16 września 2020

Kiermasz książek na Pchlim Targu. Biblioteka miała swoje stoisko

fot. Katarzyna Hass

fot. Katarzyna Hass

12 września na osiedlu w Paterku odbył się Pchli Targ, którego głównymi# organizatorami byli - Wiejski Dom Kultury w Paterku oraz Pani Magdalena Urban z Paterka. Głównym założeniem targu było to, by każdy za niewielkie pieniądze mógł „upolować” coś interesującego dla siebie, bądź wymienić się z innymi rzeczami, z których się już nie korzysta.

Podczas tego wydarzenia swoje stoisko miała także filia biblioteczna w Paterku, która prowadziła Kiermasz Książki Przeczytanej. Na stoisku chętni mogli za niewielkie pieniądze nabyć książki o różnej tematyce. Zainteresowani znaleźli lektury szkolne, poradniki, literaturę sensacyjną oraz obyczajową. Były także różne słowniki, poradniki oraz literatura dla dzieci. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udało się sprzedać 50 egzemplarzy książek. Przy zakupie można było wybrać sobie kolorową zakładkę do książki.

Filia biblioteczna przygotowała także dwa konkursy dla dzieci. Do konkursu plastycznego zgłosiło się 10 uczestników, których zadaniem było narysowanie postaci z ulubionej książki. Drugi konkurs był w formie loterii z pytaniami dotyczącymi literatury dla dzieci i młodzieży. W tym konkursie wzięło udział 15 dzieci. Po ocenie prac plastycznych przyznano 6 nagród głównych. Pozostali uczestnicy również otrzymali drobne upominki. Wśród uczestników loterii nagrodzono 5 osób i wyróżniono 10 pozostałych.

Wszystkie prace konkursowe można oglądać na wystawie w Galerii Bibliotecznej w Filii w Paterku.

Materiał: Katarzyna Hass

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)