Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

Kiedy koniec S5? Wykonawca chce przedłużyć termin zakończenia

fot. pow.

fot. pow.

Na drodze ekspresowej S5 od węzła Bydgoszcz Błonie do węzła Szubin# Północ wciąż trwają prace wykończeniowe. Kiedy mieszkańcy miejscowości takich jak Kołaczkowo, Zamość, Rynarzewo, Szkocja, Skórzewo w końcu odetchną z ulgą?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podkreśla, że priorytetem jest zapewnienie możliwości poruszania się po drodze ekspresowej w sposób bezpieczny i sprawny. – Aktualnie kierowcy mają do dyspozycji prawie 10 km odcinek dwujezdniowej drogi z w pełni funkcjonującym węzłem w Rynarzewie, co pozwala na pokonanie trasy między Białymi Błotami a Szubinem w niecałe 10 minut. W ciągu trwających wakacji planujemy zakończenie prac dotyczących trasy głównej i zdjęcie ograniczenia prędkości do 120 km/h – mówi Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

W kwestii pozostałych prac w ramach kontraktu jak np. nasadzenia, drogi serwisowe, dojazdowe czy remont starodroża DK5, wykonawca (Kobylarnia) wystąpił o przedłużenie terminu kontraktu. – GDDKiA jako zamawiający bardzo szczegółowo weryfikuje podstawy oraz zasadność wystąpienia wykonawcy, dlatego dopiero po jego rozpatrzeniu będzie możliwe wskazanie ostatecznego terminu zakończenia – tłumaczy Drob.

Ostatnio na odcinku Bydgoszcz Błonie-Szubin Północ trwały prace związane między innymi z frezowaniem nawierzchni, humusowaniem, umocnieniem poboczy, układaniem kostki kamiennej oraz krawężników, układaniem warstwy wiążącej i podbudowy. W branży mostowej prowadzono prace związane z montażem reperów stałych i wykonywaniem nawierzchni na przepustach. W branży sanitarnej montowano studnie, rury, wyloty i piaskowniki.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  mariusz, w dniu 06-08-2022 12:09:18 napisał:

  budowa dróg w Polsce to katasrtofa ...10 km drogi a budowa ciągnie się latami

  odpowiedz

  • -2 (12)

  stanisławka, w dniu 06-08-2022 15:25:10 napisał:

  skończcie w końcu odcinek od wiaduktu do torów w Kołaczkowie ile można o to prosić tylko nasz sołtys ze Stanisławki o to walczy reszta włącznie z burmistrzem ma to gdzieś sobie koło domu to robią a tu pewnie dopiero jak cos sie stanie to sie wezma Rafał startuj na Burmistrza już niedługo wybory masz nasze poparcie

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Miieszkaniec, w dniu 06-08-2022 16:36:06 napisał:

  A ja widzę,że wiele zrobiono i to cieszy.Jazda z Rynarzewa do Bydgoszczy, Szubina-bajka.Prace wykończeniowe zawsze są pracochłonne.Powodzenia.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Olo33, w dniu 06-08-2022 18:54:04 napisał:

  ps. S10 ma być za 4 lata, chyba 1 zgubili tzn 14:)

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jachu , w dniu 08-08-2022 17:30:21 napisał:

  Firma Kobylarnia robi S 11 w woj. zachodniopomorskiem Widziałem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)