Każdy znalazł coś dla siebie. Ferie pełne radości, edukacji i zabawy

fot. pow.
Tegoroczne ferie zimowe w Szkole Podstawowej nr 2 w# Nakle nad Notecią obfitowały w wiele różnorodnych atrakcji, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników.
Ferie rozpoczęły się od warsztatów kulinarnych, podczas których dzieci przygotowywały zdrowe i smaczne kanapki. Był to doskonały moment na naukę o zdrowym odżywianiu oraz rozwijanie umiejętności kulinarnych. Warsztaty były również okazją do integracji uczestników, co pomogło stworzyć miłą i przyjazną atmosferę. Tego dnia uczestnicy zajęć wykonali również dla swoich dziadków piękne laurki.
Kolejną atrakcją była wizyta w kinie "Reaktywacja" na filmie pt. "Akademia Pana Kleksa 2". Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody bohaterów, a po seansie miały okazję podzielić się swoimi wrażeniami i ulubionymi momentami filmu.
Nie zabrakło również akcentów edukacyjnych. Wizyta w Muzeum Ziemi Krajeńskiej była okazją do wzięcia udziału w lekcji muzealnej pt. "Od ziarenka do bochenka". Dzieci dowiedziały się, jak powstaje chleb, a także miały możliwość zobaczenia dawnych narzędzi używanych w procesie młynarskim i piekarskim.
Po dniu pełnym emocji w muzeum i na zajęciach sportowych, dzieci udały się do pizzerii "Na talerzu", gdzie mogły skosztować ulubionych smaków pizzy. Wspólny posiłek był kolejną okazją do rozmów i budowania relacji między uczestnikami.
Jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu półkolonii była wizyta w Alpakowym Ogrodzie w Starym Jarużynie. Dzieci miały okazję karmić i przytulać sympatyczne zwierzęta, co dostarczyło mnóstwa radości i niezapomnianych wrażeń. Po pasjonujących zajęciach ze zwierzętami przyszedł czas na pieczenie ciasteczek. Własnoręcznie wykonane smakołyki były nie tylko pyszne, ale i dawały dzieciom ogromną satysfakcję. W Alpakowym Ogrodzie nie mogło zabraknąć tradycyjnego ogniska z pieczeniem kiełbasek. To idealny moment na odpoczynek na świeżym powietrzu i wspólne śpiewy przy ognisku. Ostatni dzień półkolonii to zajęcia w Sali zabaw Grinlandia w Lisim Ogonie, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.
Tegoroczne ferie w nakielskiej Dwójce były czasem pełnym radości, edukacji i zabawy. Bogaty program zajęć sprawił, że każde dziecko znalazło coś dla siebie, a wspomnienia z tych dni będą towarzyszyć uczestnikom przez długi czas. Projekt został dofinansowany z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Materiał: Beata Witusińska / SP nr 2 w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




































Czytaj również
O tym budynku krążyły legendy. Zostały tylko gruzy

We wtorek (11 lutego) wyburzono # dom przy Szosie Bydgoskiej w Łochowie. Nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby nie dziwne opowieści związane z tym miejscem. Podobno w niewykończonym nigdy budynku działy się niesamowite rzeczy. Mówiło się, że dom był nawiedzony.
(czytaj więcej)Walentynki w stylu eko. Jak świętować z miłością do planety?

Każdego roku święto zakochanych generuje ogromne# ilości plastikowych opakowań, jednorazowych ozdób i masowo produkowanych gadżetów, które szybko stają się odpadami. Na szczęście coraz więcej osób dostrzega, że najpiękniejszym wyrazem uczuć mogą być ręcznie wykonane upominki czy prezenty w formie doświadczeń. Sprawdź, jak celebrować Walentynki w duchu eko i sprawić, by ten wyjątkowy dzień był pełen miłości – nie tylko do bliskich, ale i do natury.
(czytaj więcej)Renta wdowia. Na co zwrócić uwagę przy wypełnianiu wniosku?

Ponad 288 tys. seniorów złożyło już wniosek #do ZUS o tzw. rentę wdowią. W województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowano 19,2 tys. takich wniosków. Połączone świadczenia będą mogły być wypłacane od lipca tego roku, a na złożenie wniosku pozostało jeszcze pół roku. Zakład wskazuje, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wypełniania wniosku o „rentę wdowią”.
(czytaj więcej)Walentynki bez kiczu. 7 sposobów na to, jak świętować miłość bez serduszek

14 lutego już jutro – nadchodzi dzień, w którym# kwiaciarnie zamieniają się w magazyny z czerwonymi różami, a czekoladki w kształcie serc okupują każdą sklepową półkę. Ale czy miłość naprawdę wymaga dowodu w postaci prezentu i wieczoru spędzonego w restauracji pełnej innych par, próbujących być romantycznymi na zawołanie? Nie! Miłość to nie data w kalendarzu. To tak naprawdę czasownik – coś, co się robi, pielęgnuje i buduje przez cały rok.
(czytaj więcej)